Kup Hrvatske, Mlađi kadeti / 7. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (mlađi kadeti) – Jadran i Medveščak izravno u polufinalu

U Crnici su odigrana nadmetanja unutar skupine na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe kadete, te se malo počela ‘bistriti’ situaciju u borbi za pokal.

U polufinale su se izravno plasirali splitski Jadran i zagrebački Medveščak. Ove su momčadi osvojile bez poraza prvo mjesto u svojim skupinama, te dobile povlasticu ‘preskakanja’ četvrtfinala. U tzv. lažnom četvrtfinalu će se zato ogledati Mladost – Opatija odnosno Solaris – KPK.

U A skupini je o pobjedniku izravno presuđivao dvoboj Jadrana i Mladosti. Mladi Žapci su pretrpjeli prvi poraz nakon 7 uzastopnih pobjeda u ovosezonskom nadmetanju za Kup mlađih kadeta. Početak utakmice je naslućivao sasvim drukčiju priču budući da je Mladost povela 3:0 i 4:1. No, tada se ‘razmahao’ kod mladih jadranaša Nardo Skejić koji je sam postigao čak 6 golova! Jadran je do poluvremena poravnao na 4:4, da bi potom u drugom dijelu splitski sastav imao cijelo vrijeme minimalnu, ali stalnu prednost.

U B skupini nije bilo baš toliko drame, budući da je ondje u srazu za prvo mjesto Medveščak bio uvjerljiv protiv Solarisa, 9:3. Početkom treće četvrtine bilo je već 6:0 za Medvjede.

Subotnji program s utakmicama četvrtfinala, otvaraju Mladost i Opatija LRH u 10.00 sati, a nakon njih će u šibenski bazen, od 11.10 sati Solaris i KPK.