Kup Hrvatske, Mlađi juniori / 25. lipnja 2022.

HRVATSKI KUP (mlađi juniori) – Mladost i Jug AO u finalu

U današnjem će se ranoposlijepodnevnom finalu za pokal pobjednika Hrvatskog kupa, uzrast mlađi juniori, u Dubrovniku boriti zagrebačka Mladost i domaći, Jug Adriatic osiguranje.

Pretposljednji dan natjecanja na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe juniore počeo je s utakmicama ‘lažnog’ četvrtfinala. U zagrebačkom je dvoboju Mladosti i Medveščaka, u izjednačenoj utakmici, Mladost osigurala pobjedu minutu prije kraja kada su mladi Žapci poveli 6:4. Nakon tri četvrtine je bilo neodlučeno, 4:4.

U drugom je paru Mornar BS lakše ipak pobijedio riječko Primorje EB, 13:10. Tu je bilo sve riješeno nakon treće dionice, budući da su mornarevci vodili 10:5.

U polufinalu je pak Mladost svladala POŠK 1937 u susretu u kojoj su tri prve dionice Zagrepčani konstantno imali i povećavali prednost. Najbolji strijelac utakmice bio je Bartul Bučević sa 6 pogodaka, dok je kod POŠK-a 1937 najprecizniji bio Nikola Prezzi, 4 gola.

Dramatično je bilo drugo polufinale u kojem je Jug Adriatic osiguranje boljim izvođenjem peteraca pobijedio splitski Mornar BS. Jugaši su bili bolji odnosno u vodstvu cijelim tijekom utakmice, pa i visokim (7:3, 8:5, a manje od šest minuta prije kraja i 9:6). Ipak, mladi Splićani, učenici trenera Marija Oreba nisu odustajali, uspjeli su i izjednačiti, te odvesti utakmicu do ruleta peteraca. Tu su se spretnijima i smirenijima iskazali igrači trenera Mihe Bobića za konačno slavlje i plasman u finale.