Kup Hrvatske, Mlađi juniori / 26. lipnja 2022.

HRVATSKI KUP (mlađi juniori) – Jugaši petercima do trofeja

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje osvajač je Hrvatskog kupa za uzrast mlađih juniora, nakon što su u nedjeljnom finalu završnog turnira koji se igrao u Gružu, pobijedili zagrebačku Mladost i to boljim izvođenjem peteraca.

Mladi Gospari su tako u manje od 24 sata, pokazali najvišu razinu mirnoće, koncentracije, ali i kvalitete pri izvođenju peteraca. Naime, u subotu navečer je dubrovačka momčad na isti način slavila i u polufinalu protiv Mornara BS.

Utakmica je načelno bila cijelo vrijeme izrazito izjednačena. sastavi su se izmjenjivali u vodstvu cijelim tijekom susreta, no niti u jednom trenutku nitko nije imao više od gola prednosti. Pravo finale odnosno dokaz kvalitativne izjednačenosti obiju momčadi. Po isteku 32 minute rezultat je bio 6:6, a u raspucavanju peteraca boljim su se pokazali Dubrovčani. Za nijansu, ali bolji odnosno u seriji izvođenja peteraca bilo je dovoljno da netko ne iskoristi samo jedan udarac i da to presudi. U četiri četvrtine, ne računajući dakle peterce, prvi strijelac utakmice bio je mladostaš Vito Branković (4 gola), dok su domaćini bilo nešto raznovrsniji u strijelcima pa je tako najprecizniji kod jugaša s 2 pogotka bio Ante Jerković.

Pozicija Klub

U susretu za treće mjesto odnosno broncu, ogledala su se dva splitska kluba, a bolji je bio Mornar BS. Umnogome zahvaljujući odličnom ulasku u susret protiv POŠK-a 1937 i prvoj četvrtini u kojoj su mornarevci poveli 4:0! U početku druge su još malo ‘pojačali’ (5:0). To je bila prednost koju su poškovci dakako ‘lovili’, a što je zanimljivo i ‘ulovili’. Nikola Prezzi je polovicom zadnje četvrtine poravnao na 6:6. Do kraja je viđen samo jedan još pogodak, s ‘potpisom’ Duje Katunarića za 7:6 pobjedu Mornara BS.

U utakmici za peto mjesto nije bilo takve drame. Primorje EB je svladalo Jadran sa 6 golova prednosti (18:12) uz 4 gola Borne Krote za pobjednika. Najbolji strijelac utakmice dolazi iz Jadrana, Šime Žilić s 5 pogodaka.

Sedmo je mjesto pripalo mladim igračima Zadra 1952 koji su bili rezultatski dvostruko bolji od Medveščaka (10:5). Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Karlo Kulišić – 4 gola.

Splitski Jadran je dobitnik priznanja Fair play, Matija Prižmić iz HAVK Mladost je najbolji vratar, a jugaš Marko Glavinić najbolji igrač završnog turnira