Kup Hrvatske, Mlađe nade / 24. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (mlađe nade) – KPK i Cavtat u finalu!

Subota je u Korčuli, na završnom turniru nacionalnog kupa za mlađe nade bila zanimljiva i uzbudljiva. Prijepodne je donosilo rasplet nadmetanja u skupinama, a večernji sati polufinala.

Što se natjecanja po skupinama tiče, u zadnjem 5. kolu skupine A dva potpuno identična rezultata. Prvo je KPK svladao makarski Galeb, a potom i Mladost riječko Primorje EB. Rezultat u oba slučaja isti – 16:2. Korčulani s 12 bodova, te Mladost s 9 plasirali su se time u polufinale.

U B skupini, skoro pa identičan epilog kada je riječ o rezultatima zadnjeg kola. Naime, oba poražena sastava su i ovdje postigla tek po 2 gola. Cavtat je svladao splitski Jadran 9:2, dok je zagrebački ZPK bio bolji od Mornara BS 11:2. Cavtaćani i Zagrepčani su osigurali polufinale.

Poslijepodnevni i večernji program počeo je utakmicom za 9. mjesto u kojem je Jug Adriatic osiguranje ubilježilo prvu pobjedu na cijelom završnom turniru. Mali Dubrovčani bili su bolji od Primorja EB 7:5, te su zauzeli ukupno 9. mjesto.

U poretku od 5. do 8. mjesta Solaris je svladao Mornar BS 10:6 (Ivan Vukičević 3 za Šibenčane), dok je Jadran bio bolji od Galeba MR 11:5 (Roko Banovac, 4 za pobjednika).

Večernji su sati bili rezervirani za poluzavršnice. U prvoj je utakmici domaći KPK opravdao ulogu možda i favorita za pobjednički trofej. Korčulani su svladali ZPK iz Zagreba 11:4 kojem je pripala samo prva četvrtina (2:1 za Zagrepčane). Prvo ime susreta ponovo je bio izrazito precizan, kao i cijeli turnir, Josip Skokandić postigavši čak 7 golova!

U drugom je polufinalu momčad Cavtata svladala zagrebačku Mladost (8:4). Presudna je bila druga četvrtina u kojoj su Cavtaćani poveli 4:1, te su stečenu prednost održavali do kraja utakmice. Nikša Butijer i Luka Dimnić s po 3 gola za Korčulane bili su i najbolji strijelci susreta.

Nedjelja je završni dan nadmetanja na završnom turniru Hrvatskog kupa za mlađe nade, a finale KPK – Cavtat je na rasporedu od 11.40 sati na bazenu Gojko Arneri.