Kup Hrvatske, Seniori / 22. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, Zagreb) – Pobjede Mladosti i Mornara BS

Mladostaši ne dopuštaju kompromitaciju pobjede u 1. kolu nad Mornarom BS, trijumf kojim su došli vrlo, vrlo blizu plasmana na završni turnir Hrvatskog kupa. Tako su u 2. kolu iskalili skoro pa svu snagu nad Zadrom 1952.

Pobjeda (22:3) dovoljno govori i o visini slavlja, razlici u kvaliteti, no nismo sigurni da su čak i u takvim uvjetima Zagrepčani pružili najbolje što znaju. Jednostavno, nisu ni morali, a osim toga i 19 razlike je stvarno puno. Žapci su inače igrali bez vratara Jurline, gruzijskog pojačanja braniča Dadvanija, kao i osječkog ljevaka Mijića.

U drugoj je utakmici Mornar BS svladao Medveščak (12:8), a pobjedu u biti naznačio već sredinom druge četvrtine. Tada su Splićani poveli 6:3, nakon egala u prvih osam minuta (3:3). Od tog trenutka do kraja utakmice, momčad trenera Borisa Pavlovića je konstantno držala odstojanje u odnosu na Medvjede na 3-4 gola razlike. U nekoliko navrata i malo više, kao primjerice 12:6 koje bilježimo dvije i pol minute do kraja utakmice.

Nakon dva kola, a uoči posljednjeg u Zagrebu; Mladost ima 6 bodova, ispred Mornara BS i Medveščaka s 3  i Zadra 1952 bez boda.