Kup Hrvatske / 23. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, Zagreb) – Mladost i službeno prva

Završen je i kvalifikacijski turnir B skupine Hrvatskog kupa, za plasman na završni turnir u Zagrebu. U nedjeljnim kvalifikacijama uz Savu, iznenađenja nije bilo, te je Mladost uvjerljivo i s maksimalnim učinkom osvojila prvo mjesto, time i mjesto na Final Fouru.

U prvoj utakmici 3. kola, dakle nedjeljnog programa, Mornar BS je svladao Zadar 1952 rutinski (14:9). Druga i treća četvrtina su završile u ‘egalu’, obje četvrtine po 3:3, ali prva i zadnja dionica je pripala Splićanima. U načelu, nije ni bilo prevelike dvojbe po pitanju konačnog pobjednika. Mornarevci su cijelo vrijeme vodili, a bilježimo tek dva kratkotrajna izjednačenja (2:2 i 4:4), no ne ništa više od toga. U biti su Korčulani uspijevali držati utakmicu koliko-toliko u prividu rezultatske neizvjesnosti (7:8 za Mornar BS početkom treće četvrtine), ali ostaje dojam i da je splitska momčad malo snažnije zaigrala tek u zadnjih 10-ak minuta i to se odmah očitovalo na rezultatu.

U posljednjoj utakmici na turniru, gradskom derbiju Mladosti i Medveščaka, slika u bazenu i rezultat dosta sličan nedavnom dvoboju ove dvije momčadi u 1. kolu državnog prvenstva. Zapravo, čak i još dodatno uvjerljivije za Žapce koji su već u poluvremenu vodili 11:1! Završilo je na kraju 16:6.

Konačan poredak: Mladost 9, Mornar BS 6, Medveščak 3, Zadar 1952 0.

Na završni turnir Hrvatskog kupa plasirali su se dakle iz kvalifikacija – Solaris i Mladost, a temeljem prošlosezonskog rezultata (finale), Jadran i Jug Adriatic osiguranje. Termin završnog turnira je 7. i 8. prosinca u Zagrebu, uz prijenos na HTV-u. Parovi polufinala će se odrediti kasnije ždrijebom, ali dakako znano je da se Jadran i Jug Adriatic osiguranje ne mogu međusobno susreti već u poluzavršnici.