Kup Hrvatske / 23. listopada 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, Šibenik) – Solaris ide na Final Four

Šibenska enigma koja je postojala uoči zadnjeg dana kvalifikacijskog turnira A skupine za odlazak na završni turnir je razriješena. Solaris je osigurao nastup na završnici, 7. i 8. prosinca u Zagrebu.

Šibenčani su svladali KPK s 13 golova razlike (16:3), dok je Primorje EB bilo bolje od OVK POŠK-a za ‘samo’ 9 pogodaka (18:9). Na koncu to u konačnom poretku znači da oba kluba imaju po 7 bodova, ali Solaris bolju ukupnu gol-razliku. Šibenčani su na +25, a Riječani na +22.

U zadnjem kolu, u utakmicama u kojima se ‘lovila’ razlika jasno da nije bilo dvojbe tko će pobijediti. Riječani su puno bolji od Splićana, kao i Šibenčani od Korčulana. Momčadi Solarisa je svakako olakotna okolnost bio podatak da su igrali zadnju utakmicu na turniru, odnosno igrači trenera Jure Marelje su prije početka svoje utakmice točno znali koliko im je golova razlike neophodno za ukupno slavlje odnosno osvajanje prvog mjesta.

U prvoj je utakmici Primorje EB možda malo podbacilo u zadnjoj četvrtini koju su odigrali neodlučeno (3:3), pa je ukupna prednost ostala na 9 golova.

Solaris je zato protiv KPK od prve minute krenuo silovito, pa su već pred kraj druge četvrtine imali prednost 8:0! Tu je već bilo poprilično izvjesno da će Šibenčani uspjeti postići željeni cilj, što se na kraju i ostvarilo.

Konačan poredak: Solaris 7 (+25), Primorje EB 7 (+22), OVK POŠK 3, KPK 0.