Kup Hrvatske / 13. studenoga 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, seniorke) – Odluka u zadnjem kolu

‘Zagužvalo’ se u Splitu, na kvalifikacijskom turniru Hrvatskog kupa za seniorke. Naime, u nedjeljnom 2. kolu, Mladost je uvjerljivo i sukladno očekivanom svladala Viktoriju iz Šibenika (17:5). Po 3 su pogotka za pobjednice postigle – Aurora Stipanov, Kiara Brnetić i Nina Medić, a jednako toliko za poražene Ana Desnica.

No, zanimljiviji je bio splitski susret POŠK-a 1937 i Jadrana. Poškovke su slavile nad prošlosezonskim pobjednicama Kupa (5:3), te su si stvorile solidne izglede za plasman osvajanje jedna od prva dva mjesta na turniru koja vode u finale. Naime, u 3. kolu, POŠK 1937 igra protiv Šibenčanki koje su se pokazale dosad najslabijom ekipom, te će u posljednjoj utakmici navijati za Mladost protiv Jadrana. U slučaju pobjede mladostašica pa čak i remija, POŠK 1937 bi osigurao finale. Dakako, postoji i opcija pobjede sastava trenera Aljoše Kunca, dakle Jadrana, te bi u tom slučaju imali čak tri sastava s istim brojem bodova – Mladost, Jadran i POŠK 1937.

Što se tiče same utakmice koja je završila skoro pa nogometnim rezultatom, prva i treće četvrtina su pripale poškovkama 2:0, dok su istim rezultatom jadranašice dobile drugu dionicu. U zadnjoj je četvrtini, dvije i pol minute prije kraja, Ana Goreta pogodila iz peterca za smanjenje vodstva POŠK-a 1937 na 4:3. Uslijedila je dramatična završnica u kojoj je odlučujuća bila kontra poškovki u zadnjoj minuti, za gol Roze Pešić i pobjedu 5:3 sastava koji s klupe vodi Višeslav Sarić.

Na rasplet kompletnih kvalifikacija morat ćemo dakle pričekati do okončanja kvalifikacijskog turnira. Posljednja utakmica, ona između Jadrana i Mladosti počinje u 19.00 sati.

Trenutačno Mladost ima 6 bodova, POŠK 1937 i Jadran po 3 boda, a Viktoria je bez boda.