Kup Hrvatske, Seniorke / 12. studenoga 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, seniorke) – Očekivane pobjede Mladosti i Jadrana

Finalistice prošlosezonskog Hrvatskog kupa krenule su i prema završnici ovosezonskog. U Splitu su naime, u 1. kolu kvalifikacijskog turnira za seniorke, Jadran i Mladost ostvarile pobjede.

Jadranašicama je bilo puno lakše jer su im suparnice bile Šibenčanke iz Viktorije. Završilo je 10 razlike za braniteljice naslova (14:4). Po tri su pogotka postigle Neli Janković i Ivana Butić.

Mladost je imala ipak teži posao protiv drugog splitskog kluba, POŠK 1937. Na kraju je ispalo relativno lagano za Zagrepčanke, neovisno što to možda ne sugerira konačan rezultat (10:8). Do sredine druge dionice poškovke su držale ‘egal’ (5:5). Štoviše, čak su i vodile (4:2 u prvoj i 5:4 u drugoj četvrtini). Nakon rezultata 5:5, slijedila su prvo dva gola Dine Lordan za Mladost do kraja druge dionice, a potom i Kiare Brnetić sredinom treće, za vodstvo mladostašica 8:5. Početkom zadnje četvrtine kada je Ria Glas pogodila za 10:6, bilo je dosta izgledno da će pobjeda na stranu Zagrepčanki.

Najbolje strijelkinje utakmice bile su s po 3 pogotka – Iva Rožić (POŠK 1937) i Nina Medić (Mladost).

Kvalifikacije se nastavljaju u nedjelju ujutro utakmicama 2. kola, a poslijepodne i susretima završne 3. runde. Dvije prvoplasirane ekipe steći će pravo nastupa u finalu Kupa koje je na rasporedu 8. prosinca u Zagrebu.