Kup Hrvatske / 13. studenoga 2022.

HRVATSKI KUP (kvalifikacije, seniorke) – Mladost i POŠK 1937 u finalu

Igračice splitskog Jadrana neće početkom prosinca braniti prošle sezone osvojeni Hrvatski kup. Naime, u ovosezonsko su se finale kup natjecanja seniorki, plasirale igračice zagrebačke Mladosti i splitskog POŠK-a 1937 koje su osvojile prva dva mjesta na u nedjelju navečer završenom kvalifikacijskom turniru odigranom u Splitu.

U završnom ili 3. kolu kvalifikacijskog turnira, POŠK 1937 je očekivano slavio protiv Viktorije iz Šibenika (12:5), da bi zadnja utakmica, susret Mladosti i Jadrana odlučivao o konačnom poretku. Prije ove utakmice, mladostašice su imale dvije pobjede baš koliko i POŠK 1937. Jadranašice su imale jednu pobjedu i poraz, te je im je za opciju prolaska dalje igrala samo pobjeda, kada bi se zatvorio krug tri sastava s po 6 bodova.

Nakon polovice utakmice, Jadran se činio već izgubljenim. Mladost, kojoj je odgovarao i remi, je vodila čak 6:2, te je malo što ukazivalo da bi mogli vidjeti dramu u završnici. A upravo s to dogodilo. Splićanke uporne, dok su Zagrepčanke možda ipak i podsvjesno ‘popustile’, pomislile da je sve riješeno. Posebno još kada je u drugoj minuti treće četvrtine Mladost povisila ionako visoko vodstvo, 7:2! Jadranašice kao da su se tek tada ‘trgnule’. Odlično su završavale napade s igračicom više, te su nakon tri dionice smanjile na 8:6 u korist mladostašica.

No, nastavile su tim ritmom i u zadnjoj četvrtini. Ovog puta su iz pozicijskog napada, prvo Domina, a potom i njezina sestra, Ivana Butić pogodile za 8:8! Do kraja je još bilo puno za igrati, više od tri i pol minute. No, u preostalom vremenu postignut je samo još jedan gol i to u mrežu Splićanki. Dvije minute prije kraja, Brođanka u redovima Mladosti, Ria Glas pogodila je za 9:8, a što se na kraju ispostavilo i kao pobjedonosni gol.

Jadranašice su izgubile od Žabica, ali načelno su priliku za zaigrati u finalu Kup izgubile u nedjeljno prijepodne kada je POŠK 1937 pobijedio 5:3. Odnosno, to je vjerojatno bila i ključna utakmica za oba splitska sastava.

U konačnom je poretku Mladost najbolja s 9 bodova, igračice POŠK 1937 su osvojile 6 bodova, dok su Jadranu pripala 3 boda. Viktoria nije osvojila niti jedan. Ovo znači da će se u finalu Hrvatskog kupa za seniorke, u četvrtak, 8. prosinca u Zagrebu sučeliti Mladost i POŠK 1937. Ova utakmica je na rasporedu neposredno prije početka finala Hrvatskog kupa za seniore.