Vijesti / 18. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Zlato za Medveščak

Mladi vaterpolisti Medveščaka, kadeti kluba sa Šalate, osvajači su ovosezonskog Hrvatskog kupa. U finalu završnog turnira koji je od četvrtka igran u Zagrebu, na bazenu Svetice su mladi Medvjedi vrlo uvjerljivo svladali splitski Mornar BS, 14:7.

Ovim su rezultatom, a on je uvijek posljedica igre, kvalitete, dokazali da su ovog trenutka najspremnija kadetska momčad u državi. Dokazali su to i na samom turniru u kojem nisu znali za ništa drugo osim uvjerljivih pobjeda. U finalu je Mornar BS uspio dobiti prvu četvrtinu (2:1), ali je zatim slijedio uraganski nastavak Medvjeda. U trećoj četvrtini čak 8:0, a u trećoj 2:0 za Zagrepčane!

U utakmici za broncu, Mladost je svladala Zadar 1952 boljim izvođenjem peteraca 14:13. Nakon četiri četvrtine je bilo 10:10, a zanimljivost s ove utakmice je da se u zadnju minutu ušlo s vodstvom mladostaša 10:8, da bi onda Zadrani izveli čak dva protunapada i u to u 30-ak sekundi, a iz kojih su poravnali i izborili izvođenje peteraca.

U utakmici za 5. mjesto, Jug Adriatic osiguranje je pobijedio Jadran 8:7, dok je 7. mjesto pripalo Primorju EB koje je bilo bolje od Solarisa 14:12 (Prodan 5/Belamarić 5).