Kadeti / 28. srpnja 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Sažetak 1. dana

Utakmicama 1. kola u skupinama u Zagrebu odnosno Splitu, počeli su polufinalni turnir u nadmetanju kadeta za Hrvatski kup.

Derbi zagrebačke skupine odigrali su gradski rivali Medveščak i Mladost, a bolji su bili mali Medvjedi slavivši minimalnu pobjedu 12:11. Mladostaši su još minutu i 45 sekundi prije kraja treće četvrtine imali prednost od tri gola (9:6), ali je Medveščak uspio prvo smanjiti do kraja te dionice (9:7), da bi pet minuta prije kraja utakmice uspjeli i izjednačiti (9:9). Slijedila je neizvjesna i izjednačena završnica u kojoj je Luka Džalto postigao pobjedonosni pogodak za Medveščak, 42 sekunde prije kraja. Za pobjednika je najprecizniji bio Toni Sule s 5 golova, dok je gol više za poražene dao Jakov Petrović Malešević.

U ostalim utakmicama ove skupine, mladi Zadrani nisu imali previše problema protiv riječkog Primorja EB (12:6), baš kao ni korčulanski KPK protiv makarskog Galeba MR (13:6).

U Splitu je bilo još manje neizvjesnosti u tamošnjim skupinama. Golijada je viđena u obje utakmice A skupine, Solaris – OVK POŠK 22:4 (Toni Marinčić 7 golova)  i Osijek – Mornar BS 4:24 (Nardo Dragaš i Zvonimir Ramić po 6 golova).

U skupini B, gotovo pa identični rezultati. Jadran je svladao Jug Adriatic osiguranje (16:8 – Nardo Skejić 7 golova), dok je POŠK 1937 svladao sisačku Sisciju (18:8 – Bartul Jurić 7 za Splićane).

U petak, 29. srpnja na rasporedu su utakmice 2. i 3. kola.