Kadeti / 17. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Poznati su polufinalni parovi

Večeras će se (subota, 17. rujna) u polufinalu Hrvatskog kupa za kadete koji se odigrava u Zagrebu, sastati Mladost – Mornar BS i Medveščak – Zadar 1952.

Posljedica je to četvrtfinalnih ishoda odigranih u subotnje prijepodne, a kojima su Mornar B i Zadar 1952 uvjerljivo slavili. Podsjetimo, Mladost i Medveščak su kao pobjednici skupina stekli izravan plasman u polufinalu.

Splitski Mornar BS je svladao Solaris 9:3 (Dragaš i Žaja po 3/Marinčić 3). Samo prvu četvrtinu je rezultat bio izjednačen (2:2), da bi u drugoj i zadnjoj dionici mladi mornarevci u cijelosti uspjeli sačuvati svoju mrežu odnosno održati ne netaknutom. S vlastitom pak učinkovitošću u napadu, posljedica je bila pobjeda Splićana sa 6 golova razlike.

Još je uvjerljiviji bio Zadar 1952. Zadrani su i prošle sezone s ovom generacijom mladića (3. mjesto u Prvenstvu Hrvatske mlađih kadeta) pokazali da imaju zanimljivu i jaku momčad. Bili su nešto slabiji u ovosezonskom izdanju Prvenstva Hrvatske, ali kvalitetu sada potvrđuju, a dokazali su protiv Primorja EB. Na kraju je bilo čak +9 za Zadrane (13:4). Kretanje rezultata po četvrtinama već puno otkriva – 3:0, 2:1, 6:0, 2:3. U pobjedničkom se sastavu u strijelce upisalo čak 8 igrača.