Kadeti / 15. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Počeo je završni turnir

U Zagrebu je, na dva bazena (Svetice i Mladost) u četvrtak navečer počeo završni ili finalni turnir Hrvatskog kupa za uzrast kadeta. Podsjetimo, polufinalni turnir su odigrani još krajem srpnja u Splitu odnosno Zagrebu.

Za završnicu se plasiralo ukupno 8 momčadi koje su razdijeljene u dvije skupine. Nakon što se unutar skupine odigraju tri kola po ligaškom sustavu, prvoplasirani će steći pravo izravnog plasmana u polufinale, dok će drugo i trećeplasirani igrati tzv. lažno četvrtfinale.

U skupini A, mladi Žapci odnosno momčad Mladosti su svladali Solaris (13:6 – Andrija Čolović 5 golova). Samo je u početku utakmice šibenska momčad uspjela dvaput izjednačiti (1:1 i 2:2), ali ne i više od toga.

U drugoj utakmici A skupine, Zadar 1952 je svladao splitski Jadran 12:8 i to na krilima furioznog starta. Naime, kadeti Zadra 1952 prvu su četvrtinu dobili čak 5:0, a to je bila jednostavno prevelika prednost jadranašima za sustizanje.

U B skupini je Mornar BS svladao riječko Primorje EB minimalno, 9:8. Pobjedonosni je gol postigao Nardo Dragaš, inače prvi strijelac utakmice (4 gola) pogodivši mrežu Riječana samo 28 sekundi prije kraja. Valja pripomenuti da je utakmica obilovala neizvjesnošću, te da je Primorje EB uspjelo izjednačiti u zadnjoj minuti (Patrik Turk iz kaznenog udaraca samo 56 sekundi prije kraja, 8:8).

U istoj je skupini Medveščak bio uvjerljiv protiv Jug Adriatic osiguranja (13:7), a kod pobjednika koji su zadnju četvrtinu dobili 6:2, golovima se istaknuo Luka Sever (5 pogodaka).

Petak, 16. rujna ili drugi dan natjecanja s još po dva kola u obje skupine, donijet će rasplet po grupama odnosno odgovor tko će izravno u polufinale, a tko u četvrtzavršnicu.