Kadeti / 16. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Oba ZG kluba u polufinalu

Domaćinstvo završnog turnira Hrvatskog kupa za kadete, dosad su očito najbolje iskoristili upravo dva domaća, zagrebačka kluba. Naime, Mladost i Medveščak su osvajanjem prvog mjesta, svatko u svojoj skupini, osigurali izravan plasman u polufinale. Te su utakmice na rasporedu u subotnjim večernjim satima, a suparnika će doznati nekoliko sati ranije, nakon što se u prijepodnevnim satima subote odigraju susreti ‘lažnog’ četvrtfinala.

Petak na završnom turniru je nosio dva kola. U A skupini je Mladost svladala Zadar 1952 što je u biti bio i derbi skupine. Na koncu je završilo 8:6 za mladostaše, što sugerira relativnu otvorenost utakmice u pogledu rezultata, no nije bilo baš tako. Sredinom druge četvrtine su Zagrepčani poveli s tri gola razlike (5:2), a pred kraj treće bilježimo i najveću prednost (8:3).
U istoj je skupini i istom kolu, Solaris svladao Jadran i to nakon što je poslije tri četvrtine splitski sastav imao prednost od jednog gola (7:6). Tada je slijedilo čudesnih zadnjih 7 minuta u kojima je Solaris napravio 7:1, te su Šibenčani slavili s konačnih uvjerljivih, čak 5 pogodaka prednosti (13:8).
U 3. kolu je Mladost potvrdila prvo mjesto najuvjerljivijom pobjedom, nad Jadranom (18:7) u susretu u kojem su čak dvojica mladostaša postigla po 6 pogodaka – Petar Erenda i Andrija Čolović.
Zadar 1952 i Solaris su već osigurali i prije svog zadnjeg susreta, prolazak dalje, samo je bilo pitanje tko će s kojeg mjesta u četvrtfinale. Zadrani su pobjedom nad Šibenčanima (9:6) osigurali drugo mjesto u skupini. Po tri gola su postigli Berto Mrvica (Zadar 1952) odnosno Toni Marinčić (Solaris).

U skupini B je Medveščak bio uvjerljiv u oba svoja susreta. Prvo protiv riječkog Primorja EB (13:7). Prva polovica susreta je bila izjednačena (6:5 za mlade Medvjede), a onda odluka u trećoj dionici koju je Medveščak dobio čak 7:1. U zadnjoj pak začudo, niti jedan pogodak na obje strane. Luka Sever i Roko Čoga Šterle s po 4 gola bili su najprecizniji kod pobjednika. U drugom susretu, ukupno 3. kolu, Medveščak je bio još uvjerljiviji. Protiv Mornara BS je u poluvremenu već bilo 10:2, da bi na kraju završilo 15:6 za Zagrepčane. Sada je prvi strijelac utakmice bio Maks Orlovac Marić, 5 golova.
Vratimo se ipak malo u 2. kolo B skupine. U njem se dogodio i prvi remi. Po bod su osvojili Jug Adriatic osiguranje i Mornar BS (10:10). Bila je to najizjednačenija utakmica dana u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Mornarevci su bili posljednji koji su postigli pogodak (Zvonimir Ramić, minutu i pol prije kraja za 10:10). Upravo je taj pogodak inače prvog strijelca utakmice (4 gola), kasnije će se ispostaviti bio gol vrijedan ne samo boda već i ukupno drugog mjesta u skupini, a ono za suparnika u četvrtfinalu ‘nosi’ trećeplasiranog iz A skupine.
U posljednjoj utakmice ove skupine, Primorje EB je u izravnom dvoboju za ulazak u četvrtfinale, pobijedilo dubrovački Jug Adriatic osiguranje (11:4) i tako osvojilo treće mjesto u skupini. Utakmica je imala relativno čudan tijek. Prvu su četvrtinu dobili Riječani 5:0, da bi mali Gospari u drugoj slavili 2:0. Treća je protekla bez pobjednika, 2:2, a onda u zadnjoj ponovo su jugaši ostavljeni na nuli, bilo je 4:0 za primorjaše. Patrik Turk je u pobjedničkom sastavu postigao najviše golova, 6.

U subotu, 17. rujna ili pretposljednjeg natjecateljskog dana, prijepodne su na rasporedu susreti tzv. četvrtfinala u kojima će se sastati; Zadar 1952 – Primorje EB i Mornar BS – Solaris.