Kadeti, Kup Hrvatske / 17. rujna 2022.

HRVATSKI KUP (kadeti) – Mornar BS i Medveščak u finalu

U nedjeljnom finalu završnog turnira kadetskog nacionalnog kupa, sastat će se Mornar BS i Medveščak. Splićani su petercima bili bolji od Mladosti, dok je Medveščak s daleko manje neizvjesnosti svladao Zadar 1952. No, krenimo redom.

Prvi polufinalni par činili su Mornar BS i Mladost koja se u polufinale plasirala temeljem osvojenog prvog mjesta u svojoj skupini. Utakmica vrlo zanimljiva, izjednačena i rezultatski poravnata. Prvu četvrtinu su minimalno dobili mornarevci (4:3) golom Narda Dragaša, samo tri sekunde prije kraja te dionice. U drugoj četvrtini je već Mornar BS stekao ozbiljniju prednost (7:4 tijekom te dionice), te su uspjeli i održati takvu prednost do poluvremena (8:5). Zanimljivo, mornarevci su ponovo gol postigli u zadnjim trenucima četvrtine, u pretposljednjoj sekundi.

U prvoj minuti treće četvrtine mladi su Splićani napravili i najveću razliku (9:5), ali Mladost se tada budi, te počinje polako smanjivati prednost. Ipak, u zadnju se četvrtinu ušlo još uvijek s prednošću Mornara BS (10:8). U zadnjoj četvrtini, odluka. Barem odluka da ništa nije riješeno u četiri dionice. U razmaku od samo 12 sekundi, mladi su Žapci uspjeli postići čak dva gola.

Prvo Deni Sappe za smanjenje vodstva Mornara BS (10:9), da bi 12 sekundi kasnije, a točno minutu i 59 sekundi prije kraja četvrtine, Matej Šorić iz protunapada vratio utakmicu na početak – (10:10). Točnijem odveo ju je u peterce.

U ruletu peteraca, Mornar BS je bio bolji za jedan, ali finala vrijedan gola, te s ukupnim konačnim rezultatom 15:14 ušao u finale. Prvi strijelac utakmice bio je Nardo Dragaš s 4 gola za pobjednika, dok su kod poraženih najviše golova postigli, po 3 Andria Čolović i Petar Erenda.

Drugi polufinalni susret je bio lišen takve vrste uzbuđenja. Bolje rečeno, u srazu Medveščaka i Zadra 1952 uzbuđenja nije ni bilo. Medvjedi su bili dvostruko bolji, što su i dokazali konačnim rezultatom (16:8). Svaku su četvrtinu medveščakovci dobili, u svakoj su primili po 2 gola, ali su zato u svakoj dali između 3 i 5 pogodaka. Briljirao je Luka Sever s čak 8 pogodaka!

U nadmetanju za poredak od 5. do 8. mjesta, Jug Adriatic osiguranje je bio bolji od Solarisa 16:9, dok je splitski Jadran svladao Primorje EB 16:5.

Finale Hrvatskog kupa za kadete na rasporedu je u nedjelju, 18. rujna, s početkom u 12.10 sati na bazenu Svetice u Zagrebu.