Juniorke, Kup Hrvatske / 17. veljače 2023.

HRVATSKI KUP (juniorke) – Derbi pripao mladostašicama

Na bazenu uz Savu počeo je završni turnir našeg nacionalnog kupa za juniorke, a taj prvi dan u cijelosti je bio u znaku ipak derbija, utakmice Mladosti i Jadrana. Derbi koji je opravdao taj epitet.

Okončan je s minimalnom pobjedom (10:9 za Mladost), s puno neizvjesnosti, rezultatskim preokretima, a okarakteriziran obostranom velikom borbenošću. Možda je jedna od prevaga ili ključnih igračica bila vratarka zagrebačkog sastava, Latica Medvešek koja je po službenoj statistici ubilježila čak 18 obrana!?

Prvu polovicu utakmice bolje su odigrale mlade Splićanke koje su češće bile u vodstvu, a u jednom trenutku druge četvrtine je Jadran imao i dva gola ‘viška’, (2:4). No, uzvrat mladostašica je bio silovit u sljedećoj četvrtini koje su Zagrepčanke dobile 3-0 odnosno preokrenuvši nakon tri dionice ukupno u svoju korist (7:5).

Jadran međutim nije odustajao, te su Splićanke uspjele poravnati (7:7) nakon samo minutu i pol igre u zadnjoj dionici. Mladost se iznova odvojila rezultatski (9:7 – Nina Medić i Dora Kangler), Jadran je smanjio na gol zaostatka (9:8 – Jelena Butić, samo malo više od 2 minute do kraja). Kangler je ponovo u završnici pogodila (10:8), ali su i gošće uzvratile (naravno, Jelena Butić za 10:9).

Imale su Splićanke i zadnji napad za mogući ‘egal’, ali pokušaje Tonije Tadić i Jelene Butić u zadnjim sekundama je ukrotila već spomenuta Latica Medvešek sačuvavši time teško stečenu prednost svojeg sastava.

Druga utakmica, susret POŠK-a 1937 i šibenske Viktorije nije pružio ni prividno toliku razinu neizvjesnosti. Možda je dovoljno reći da su Šibenčanke prvi gol postigle tek tri minute prije kraja druge četvrtine i to iz peterca. Zasluga Ane Desnice, samo dotad je već suparnički sastav vodio 10:0! Zapravo, nakon prve četvrtine je bilo 9:0 za poškovke.

Završni turnir Hrvatskog kupa za juniorke se nastavlja, ali i završava u subotu, 18. veljače budući da će se istog dana odigrati predstojeća dva kola.