Juniori, Kup Hrvatske, Vijesti / 2. srpnja 2022.

HRVATSKI KUP (juniori) – U finalu Jadran i Jug Adriatic osiguranje (Live streaming)

Do posljednjeg je dana došao i završni turnir Hrvatskog kupa za juniore koji se od četvrtka, 30. lipnja igra u Zagrebu, na dva bazena (Mladost uz Savu odnosno Svetice). Doduše utakmice polufinala i borbe za poredak od 5. do 8. mjesta (subota poslijepodne i navečer), kao i utakmice za konačan poredak (nedjelja), igraju se na plivalištu uz Savu.

U četvrtfinalnim susretima u subotu prijepodne, Jug Adriatic osiguranje je svladao Mladost 8:5, dok je također s tri gola razlike, Zadar 1952 bio bolji od POŠK-a 1937. Završilo je 11:8.

U susretu mladih jugaša i mladostaša, Zagrepčani su vodili 2:0, početkom druge četvrtine i 3:1, da bi golovima Hrvoja Zvona i Patrika Kolaka, igrača koji već imaju i nastupe za prvu momčad Gospara, dubrovački sastav izjednačio odnosno prvi put poveo pred kraj druge dionice. Mladost je izjednačila sredinom druge četvrtine (5:5), no taj gol Luke Tkalčeca pet i pol minuta prije raja treće dionice bio je ujedno i posljednji Žabaca u toj utakmici.

U drugom četvrtfinalnom paru, s iznimkom tek jednog kratkog razdoblja rezultatske izjednačenosti, Zadrani su imali prednost cijelo vrijeme. U drugoj četvrtini čak 7:3, da bi poškovci uspjeli smanjiti na 7:6 sredinom treće. Na ulasku u posljednju minutu utakmice, susret je još bio ‘otvoren’ (9:8 za Zadrane), a onda su u posljednjih 30-ak sekundi golovima Ante Martinovića i Roka Bašića, igrači trenera Ive Radetića došli do konačnih 11:8.

U prvoj polufinalnoj utakmici nije bilo neizvjesnost Jadran je kontrolirao utakmicu od samo početka i do kraja i ubilježio uvjerljivu pobjedu protiv Zadra rezultatom 13:10

Druga polufinalna utakmica pružila je veliku neizvjesnost gdje je Jug Adriatic osiguranje pobjedio Primorje EB rezultatom 10:9. Izabranici trenera Samira Baraća imali su vodstvo 2:26 minuta prije kraja od 9:8.Domini Lončarić 1:26 prije kraja poravnava na 9:9, da bi Toni Mozara 0:01 Postigao pobjedonosni gol za veliko slavlje dubrovčana.

U borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, Mladost je svladala Mornar BS 17:7, dok je POŠK 1937 bio bolji od Medveščaka 12:10.

Što se tiče nedjeljnog programa odnosno utakmica za konačan poredak, osiguran je scoring i stream utakmice za treće mjesto kao i finala.