Juniori, Kup Hrvatske / 14. srpnja 2021.

HRVATSKI KUP (juniori) – Jugaši prvi u B skupini

Drugi dan, a ukupno 3. i 4. kolo nadmetanja po skupinama Hrvatskog kupa za juniore u Dubrovniku, donio nam je razrješenje po pitanju pobjednika u skupini B (Jug AO), te zasad još malčice ipak otvorenu borbu za prvaka A skupine. Krenimo redom.

U A skupini, Jadran nije imao nikakvih problema sa Zadranima (16:6), a još manje Mladost u zagrebačkom derbiju s Medveščakom (25:2). Kod Mladosti se istaknuo Roko Požarić sa 6 golova, a od jadranaša Vito Janković i Petar Čondić Kadmenović s po 4 pogotka. Slično možemo reći za 4. kolo u kojem je Jadran ‘uzeo mjeru’ Medvjedima (24:2) uz čak 10 golova (!?) Kadmenovića i rezultat 9:0 u prvoj četvrtini. No, puno je zanimljivije bilo u ogledu Mornara BS i Mladosti.

Splićani su sjajno, perfektno otvorili. Prve dvije četvrtine nisu primili niti jedan gol! Ne ide to baš na čast mladim Žapcima koji su prvi gol postigli tek na isteku druge minute treće dionice, kada su smanjili na 5:1. Kada se uzme u obzir takav početak susreta, malo je iznenađenje da su Zagrepčani izgubili sa ‘samo’ s 2 gola razlike.

Sad će o pobjedniku ove skupine odlučivati sraz dva splitska kluba, Jadrana i Mornara BS. Mornarevci su u prednosti jer imaju dva boda više u odnosu na Jadran, pa im je za prvo mjesto dostatan i remi. Doduše, protiv remija ne bi imali ništa protiv ni jadranaši jer bi došli do drugog mjesta, preskočili za jedan bod Mladost koja je u četvrtak prijepodne, u 5. kolu slobodna. Jasno, Jadran može biti i prvi, pobijede li gradske suparnike iz Mornara BS. Ova utakmica koja počinje u četvrtak u 9 ujutro bit će stoga vrlo zanimljiva.

Skupina B je lišena neizvjesnosti oko mjesta broj 1. Ono je ‘rezervirano’, njega su zaslužili juniori Juga AO. U četiri utakmice, četiri pobjede, još k tomu vrlo uvjerljive. U prijepodnevnom dijelu programa, dakle 3. kolu, 11 razlike protiv Solarisa, baš kao i navečer u 4. rundi protiv Primorja EB. Protiv Šibenčana je i bilo takvo što za očekivati, dok smo sraz jugaša s mladim Riječanima najavljivali kao derbi. Odluka za prvo mjesto. Nažalost, derbija baš i nije bilo. Nakon prvog poluvremena bilo je čak 8:1 za mlade Gospare, čime smo sve naveli. Sigurno da se razlog ovako uvjerljivog poraza krije i u lošijem pucačkom izdanju dvojice ponajboljih primorjaša; Niko Čubranić 0-6, Patrik Šimac 1-6. Kada tomu dodate i Nou Burburana na 0-3 ili Karla Babića sa šutom 0-4, onda je konačnih 17:6 za Jug AO logična posljedica.

Tako sada ispada da bi silno zanimljivo moglo biti u posljednjem 5. kolu (četvrtak, 11.30) kada se sastaju Primorje EB i KPK. Riječani i Korčulani su bodovno poravnati, obje momčadi po 6 bodova. Izravan dvoboj za drugo mjesto. Riječani inače imaju bolju gol razliku (+14) u odnosu na Korčulane (+9).

Prijepodne četvrtka donosi dakle završetak natjecanja po skupinama, a već poslijepodne razigravanje ‘donjeg doma’ odnosno navečer polufinala.