Veličina fonta
Disleksija
Kontrast
A reprezentacija, Europsko prvenstvo, Seniori / 22. siječnja 2026.

Hrvatska završila EP na 6. mjestu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija završila je nastup na 37. Europskom prvenstvu u Beogradu. U susretu za peto mjesto, Španjolska koja je imala i dan odmora više od prethodne utakmice, svladala je visoko, uvjerljivo i jasno zasluženo našu momčad.

Nije počelo dobro od doslovno prvih minuta. Ponovili su se problemi s realizacijom igrača više, ali i uz obrambene propuste, manjak koncentracije… Ponovo nismo niti jednog trenutka bili u vodstvu, već smo startali praktički s 3:0 i 4:1 u korist suparnika. Španjolska je pak presnažna, ubojita momčad koja je znala iskoristiti ponuđeno i napuniti hrvatsku mrežu do vrha.

Marko Bijač:

Dobro, nije baš bio po meni raspad sistema jer ipak smo igrali protiv najvećeg favorita ovdje, barem prije Prvenstva. Španjolska je ima i dan više odmora, a imaju ipak tu kvalitetu koja te kažnjava sa svakom, pa i najmanjom dekoncentracijom, greškicom. Bili su iznimno motivirani, kažnjavali su apsolutno sve. Mi smo se trudili, igrali do zadnje sekunde, ali… Žao nam je svima, prvenstveno radi Italije.

Zvonimir Butić:

Iskreno, nakon Italije glave ne da nisu tu već se čeka kraj. Peto ili šesto mjesto, iskreno ne znači previše. Pokušali smo se mi nekako i motivirati, samo 24 sata nakon poraza, ali u realizacii smo bili kriminalni. Promašena dva peterca, pa onda promašeni opet ‘ziceri’. To protiv ovakve momčadi ne može proći.

Luka Bukić:

Loše smo otvorili, pogotovo u napadu. Imali smo problema i u prijašnjim utakmicama, samo se nastavilo isto i danas. Ostaje veliki žal za Italijom i tim porazom, ali znam da smo trebali bolje reagirati i odigrati i ovo sad, neovisno što je rezultatski potpuno nebitna utakmica.

Luka Lončar:

‘Raspali’ smo se i to i fizički, Španjolci su imali dan više odmora, a i psihički gdje su oni prihvatili taj svoj poraz, dok smo mi s glavama bili više u toj utakmici od srijede, protiv Italije nego ovoj sada. Nije opravdanje, znam i ne smijemo tako završiti. Ispromašivali smo opet ‘zicere’, prvi ja. Mislim da bi sigurno bila bolja utakmica da smo imali dan odmora više.