A reprezentacija / 21. kolovoza 2022.

Hrvatska večeras protiv Srbije (21.00 – Arena Sport 5 i YouTube)

U glavnom gradu Srbije se večeras (nedjelja) utakmicama 2. kola nastavlja međudržavni turnir “Srbija 2022”. Poslastica dana je svakako susret starih suparnika, naših Barakuda i domaćina ovog turnira, reprezentacije Srbije.

Vrlo je jasno da je turnir u Beogradu ipak primarno pripremni, u susret skorašnjem Europskom prvenstvu u Splitu (27. kolovoza – 10. rujna). To se vidjelo i prvog dana u utakmici Srbija – Italija koja praktički i nije završena. Barem nije igrana do 32. minute. Taj je susret u cijelosti zamišljen kao više-manje revijalni, pa je pauza između treće i četvrte četvrtine potrajala oko 5 minuta kako bi se predstavila šestorica bivših poznatih i uspješnih srpskih vaterpolista koji su se tom prilikom oprostili od reprezentativne kapice. Filipović, Aleksić, S. Mitrović, braća Pijetlović i Prlainović su čak i zaigrali prve četiri minute zadnje četvrtine, da bi tada utakmica bila prekinuta, podijeljeni pokloni i intonirana himna domaćina. Tako je i trenutačnim rezultatom registrirana utakmica – 9:9.

Moguće je, makar ne mora biti i nužno, da će naš izbornik Ivica Tucak večeras dati priliku i još nekom od trojice igrača koje je također poveo u Beograd, a nisu igrali protiv Francuske – Dužević, Zović i Kržić.

Utakmicu Srbija – Hrvatska možete popratiti u prijenosu na Arena Sport 5, ali i na YouTube kanalu.