U16 reprezentacija / 3. srpnja 2024.

Hrvatska u borbu za broncu

Hrvatska ženska reprezentacija, uzrast do 16 godina, u četvrtak će (4. srpnja) u borbu za brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u turskom gradu Manisi. U polufinalu su naime Mađarice, inače aktualne prvakinje svijeta ili braniteljice naslova, bile očekivano jače od naših igračica.

Prije samog susreta bilo je savršeno jasno da su Mađarice naglašene favoritkinje. Riječ je o reprezentaciji države koja je i u ženskom vaterpolu, u svim uzrastima, višedesetljetna svjetska velesila. Međutim, igračice izbornika Hrvoja Kundida su ipak ugodno iznenadile. Potvrđuje to i konačan rezultat od 5 pogodaka razlike u korist Mađarica. Naime, prije samo koju godinu, Mađarska bi slavila komotno i uvjerljivo s 10 i više golova razlike.

Sada je pak Hrvatska čak povela 2:0 nakon prve tri minute igre. Još pred kraj prve četvrtine je bilo neodlučeno (4:4), da bi suparnice sekundu prije kraja prve dionice postigle gol za minimalno vodstvo nakon prvih osam minuta.

Mađarska je nastavila graditi vodstvo u drugoj četvrtini, ali ne više od 2-3 gola prednosti, sve do zadnjih sekundi te četvrtine kada su suparnice povele prvi put s 4 gola prednosti (10:6).

U trećoj četvrtini je Mađarska potvrdila plasman u finale nakon što su povele 13:7. Nećemo se nikad ponositi porazom, pa tako ni ovom prilikom, ali ponavljamo – sastav izbornika Kundida je već ulaskom u polufinale Svjetskog prvenstva ostvario najveći uspjeh u povijesti hrvatskog ženskog vaterpola.