U19 reprezentacija / 23. kolovoza 2024.

Hrvatska pobijedila Srbiju

Sjajan početak naše mlade reprezentacije, igrača do 19 godina, na jakom međudržavnom turniru u mađarskom Szegedu.

Hrvatska je naime u 1. kolu Daikin kupa, pobijedila odgovarajuću vrstu Srbije s tri pogotka razlike. Presudna je prednost ostvarena u drugom dijelu utakmice, posebice u trećoj četvrtini kada su naši mladići i poveli 9:6 nakon 5:5 koliko je bilo u poluvremenu.

Prvi strijelac susreta bio je Vlaho Pavlić koji je postigao čak 4 gola, a za pohvaliti je svakako igru s brojčanom prednosti u bazenu, kao i onu s igračem manje. Naime, realizacija igrača više bila je 6-11, dok smo se od 10 situacija s igračem manje u čak 7 navrata uspješno obranili.

Naši mladići igraju novu utakmicu već večeras, kada će od 19.00 sati u bazen protiv domaćina turnira, reprezentacije Mađarske.

Podsjetimo, ovi naraštaji mladića su u završnici priprema za Europsko prvenstvo do 19 godina, a koje počinje 1. rujna u bugarskom gradu Burgasu.