A reprezentacija / 29. lipnja 2023.

Hrvatska dobila i Crnu Goru

Naša seniorska reprezentacija nakon što je svladala Francusku dan ranije, u četvrtak navečer je u Herceg Novom bila bolja i od Crne Gore, 13:9.
Ovom su pobjedom dakle Barakude i osvojile ovaj turnir, a to je ujedno bila i posljednja pripremna utakmica naše vrste u Europi uoči skorašnjeg odlaska u Kaliforniju.

Baš poput i susreta dan ranije protiv Francuske, od prve minute su naši igrači preuzeli igračku i rezultatsku inicijativu. Nakon malo manje od tri minute igre, Ante Vukičević je prvi zatresao mrežu domaćina. Crnogorci su izjednačili preko Bogdana Đurđića koji je dugo s Vukičevićem bio u Marseilleu. Nakon tog izjednačenja Crna Gora će uspjeti još samo dvaput učiniti isto (2:2 i 3:3). Od tada, a to je bio početak druge četvrtine, Hrvatska je čvrsto prigrabila vodstvo u svoje ruke i više ga nije ispuštala. Naprotiv, povećavali smo ga.
Sredinom druge četvrtine 7:4, pa na kraju treće 11:7, da bi do tri minute prije kraja bilo i čak 6 pogodaka prednosti u korist Tuckovih izabranika, 13:7. Konstantin Harkov je bio najbolji strijelac utakmice s 4 pogotka – 1 u prvoj, 2 u drugoj i još 1 u trećoj četvrtini.

Hrvatski vaterpolisti bi prema planu trebali još u petak prijepodne odraditi jedan trening u Herceg Novom, a potom se vratiti u domovinu u kojoj im slijedi kraći odmor. Do nedjelje, 2. srpnja za kada je zakazano novo, završno okupljanje u Zagrebu uoči odlaska u Los Angeles na sparing-pripreme sa SAD.