Seniorke, U15 reprezentacija / 4. siječnja 2023.

Hrvatska brončana preko Srbije!

Hrvatska ženska reprezentacija do 15 godina s broncom oko vrata je završila nastup na trodnevnom memorijalnom međunarodnom turniru ukupno 8 ekipa u Bečeju.

Nakon poraza u polufinalu u srijedu od španjolskog Sant Andreua (12:10), u susretu za brončanu kolajnu su se susrele Hrvatska i domaćin turnira Srbija. Ove dvije reprezentacije igrale su međusobno i dan ranije, u 3. kolu skupine B, te je tada Srbija bila bolja (10:5). Sada je priča bila potpuno drukčija.

Hrvatska je u utakmici za treće mjesto pobijedila domaće igračice čak 10:4 (1:2, 2:1, 3:0, 4:1). Srbija je povela (2:0), no naše su djevojke uspjele početkom druge četvrtine izjednačiti, pa i povesti (3:2), da bi domaća reprezentacija do poluvremena poravnala (3:3). Drugi je dio utakmice u potpunosti pripao igračicama našeg trenera Marka Ćurića. Samo jedan primljeni, a čak 7 postignutih golova, za konačnu uvjerljivu pobjedu 10:4 i zasluženu brončanu medalju.

Pogotke su za Hrvatsku postigle – Lara Srhoj 6, Tonka Rogulj 2, te Nina Jazvin i Neli Janković po 1.

Naša reprezentativka Lara Srhoj je ujedno zaslužila i trofej za najbolju strijelkinju turnira.