U19 reprezentacija / 25. kolovoza 2024.

Hrvatska bolja od Italije

Za kraj naših nastupa na turniru u Szegedu, još jedna pobjeda. U četvrtoj utakmici Daikin kupa za mladiće do 19 godina, naša je nacionalna momčad pobijedila Italiju, uvjerljivo i glatko, za ukupno treći trijumf u Szegedu.

Italija je vodila u samo dva navrata, minimalno (2:3 i 3:4) tijekom druge četvrtine, no na ‘veliki odmor’ se otišlo s prednošću Hrvatske (5:4, Burburan s igračem više). U trećoj četvrtini je naša momčad povela s 2, pa onda i s tri gola prednosti (8:5, Fajković i 9:6, Cuzzi). Na kraju se ispostavilo da je rezultat nakon treće dionice bio i zaključni ishod ovog susreta. U zadnjih 8 minuta naime nije postignut niti jedan pogodak na objema stranama.

Duje Cuzzi s 3 gola bio je najbolji strijelac utakmice.

Hrvatska je u Szegedu pobijedila Srbiju 11:8, Njemačku 12:8 i sada Italiju 9:6, a jedini poraz ubilježen je od domaćina Mađarske, 4:9.

Podsjetimo, ova reprezentacija je u završnici priprema za Europsko prvenstvo do 19 godina, a koje će se odigrati od 1. do 7. rujna u Bugarskoj, točnije Burgasu.