HRVATSKA – JUŽNA AFRIKA16:5 (3:0, 6:2, 5:1, 2:2)

ZLATOUST – Plivališta Uraločke. Suci: Zaripova i Gleb (oboje iz Rusije). Opunomoćenik: Gomez (Italija).

HRVATSKA: Ratković, Miljković 3, Crnički, Božan, Lordan 2, Skelin 1, Topić, D. Butić 5, Miroslavić 2, I. Butić 2, Barišić 1, Jereb, Jureša, Buljac. IZBORNIK: Marijo Ćaleta

JUŽNA AFRIKA: Maartens, Ahler 1, Troskie 1, Cornish, Lomax, Schutte, Rosenfels, Schubert, Thornton-Dibb 2, Dayb 1, Ibbotson, Bainbridge 1, Steyn. IZBORNIK: Andrew Duncan

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija, u drugom je nastupu na turniru “Guvernerov kup” u ruskom Zlatoustu, ubilježila i prvu pobjedu. Ruku na srce, ona je i bila očekivana, a ovakvim rezultatom, a nakon prethodnog poraza od ruskog sastava Dinamo Uraločka, Hrvatska je osvojila drugo mjesto u skupini, te se plasirala u polufinale. Ono je na rasporedu u subotu, 28. rujna od 11.00 sati po našem vremenu, a suparnik je vrlo jak ruski sastav UGRA.

Protiv Južnoafrikanki nije bilo nikakvih nedoumica od prve minute. Suparnice su prvi pogodak postigle tek u drugoj čevtrtini, ali dotad su već Matea Skelin, Domina Butić, Dina Lordan i Ana Miroslavić ispogađale po jednom južnoafričku mrežu. Na isteku druge dionice bilo 9:2 za Hrvatsku, a nakon sljedećih osam minuta i 11 pogodaka ‘viška’ ili 14:3. Ovu su razliku naše reprezentativke uspjele i održati do kraja utakmice.