Iz inozemstva, Vijesti / 5. ožujka 2020.

Hrvati u inozemnim ligama: Milaković presudio u Trstu

ITALIJA

Milaković presudio u Trstu

U srijedu, 4. ožujka unaprijed je odigrana utakmica 17. kola Serije A u Trstu, ali bez nazočnosti gledatelja. Ono što je međutim nama u Hrvatskoj zanimljivo jest da je junak utakmice bio Kristijan Milaković.

Trieste je naime ugostio sastav Quinto iz Genove i pobijedio 14:13 golom Milakovića sa zvukom sirene. No, to je bio ‘samo’ zaključni sjajan potez našeg vaterpolista koji je s 4 pogotka bio najbolji igrač, te uz suigrača Paneraija i prvi strijelac susreta. Osobito je opasan Milaković bio pred kraj utakmice. U trećoj je četvrtini postigao gol za vodstvo 10:8, da bi gosti poravnali na 10:10 u samo 45 sekundi. U zadnjoj četvrtini je Milaković postigao još jedan pogodak, Trieste je vodio 13:11, ali je Quinto ponovo poravnao minutu i pol prije kraja. Tada na scenu stupa Kristijan Milaković koji je sa zvukom sirene zabio za pobjedu i prekid tršćanskog niza od tri uzastopna poraza.