Vijesti / 19. svibnja 2022.

HRVATI U INOZEMNIM LIGAMA

Grčka

Pet Hrvata u finalu

U finalu Grčkog prvenstva će ponovo igrati Olympiacos i Vouliagmeni, ali jako je malo nedostajalo, zrnce sreće ili nesreće (kako za koga), pa da i ne bude baš tako.

Naime, Vouliagmeni, klub koji trenira naš Hrvoje Koljanin i u kojem igraju dvojica hrvatskih centara, Lovro Paparić i Luka Lozina, pobijedio je momčad Panioniosa u trećoj utakmici polufinala tek boljim izvođenjem peteraca. Završilo je 11:10 za Vouliagmeni poslije raspucavanja peteraca, odnosno bilo je 6:6 nakon četiri četvrtine. Od Hrvata Luka Lozina je u četiri četvrtine postigao 1 pogodak.

Olympiacos je iskalio svu snagu u trećoj polufinalnoj utakmici, osvetivši se za poraz u prethodnom susretu. Momčad iz Pireja je svladala Apollon Smyrnu 17:7, s tim da su zadnju četvrtinu dobili čak 6:0.

Srbija

Vrlić izgubio prvo finale

Istočni susjedi su otvorili finalnu seriju, a prvu je utakmicu dosta uvjerljivo dobio Novi Beograd pobijedivši kragujevački Radnički našeg reprezentativnog centra Josipa Vrlića, 17:9. Druga utakmica je na rasporedu u subotu.

U utakmici za treće mjesto, Šabac je u Beogradu svladao Partizan 12:11 za kojeg je najviše golova postigao Lovre Miloš, četiri.

Mađarska

Ferencvarosu naslov prvaka

Utakmica u kojoj nije bilo Hrvata, ali je liga i njezin značaj prevelik da ju ne bi spomenuli.

Budimpeštanski Ferencvaros je rekordno došao do naslova prvaka Mađarske. Momčadi trenera Zsolta Varge su bile potrebne samo dvije pobjede nad OSC-om za proslavu njihovog 24. naslova. Naime, u mađarskom doigravanju se u obzir uzimaju i utakmice iz ligaškog dijela, pa su Fradiju i bila dostatna samo dva trijumfa. Nakon prve pobjede 18:9, u drugoj su slavili jednako uvjerljivo protiv OSC-a, 15:7.

Ono što je posebno bitno da se na klupu Ferencvarosa vratio trener Zsolt Varga nakon što je bio odsutan zadnje dvije utakmice svoje momčadi zbog srčanih problema i operativnog zahvata.