Iz inozemstva, Vijesti / 6. veljače 2022.

HRVATI U INOZEMNIM LIGAMA

Francuska

Hrvati postigli 19 golova

Broj golova hrvatskih vaterpolista i ne treba odveć čuditi, budući da u Le Championatu ionako daleko najveću koncentraciju stranaca čine upravo naši igrači. Stoga, bilo je kola i s još većim gol-učinkom hrvatskih igrača.

Najuzbudljivije je bilo sigurno u Montpellieru i Lilleu, a ondje je i bilo najviše hrvatskih pogodaka. Derbi kola je bio između Lillea i pariškog Noisy-le-Seca, ‘susjeda’ na tablici, a nakon 32 minute ostali su na potpuno istovjetnoj bodovnoj udaljenosti kao prije 12. kola. Lille je možda bio mrvicu bliže pobjedi, budući da su još 4 minute prije kraja vodili 13:11, no golom prvo našeg Antonija Petkovića, potom i Mathieu Peissona, tri i pol minute prije kraja, gosti su došli do izjednačenja.

Rezultati 12. kola:

Montpellier – Strasbourg 11:12 (Ivanković 4, I. Živković 1/Buha 1)

Marseille – Reims 19:8 (Čulina 2 za poražene)

Douai – Olympic Nica 14:7 (D. Butić 2, K. Butić 1 za goste)

Pays d’Aix – Sete 15:10 (Jovanović 1 za Sete)

Lille – Noisy-le-Sec 13:13 (Kujačić 3, Gagulić 2/Petković 2)

Poredak: Marseille 30 (10), Strasbourg 25 (11), Noisy-le-Sec 22 (10), Lille 19 (11)…

Mađarska

Dva gola Zovića

Momčad OSC-a koja u utorak u Budimpešti dočekuje naš Jug Adriatic osiguranja u Ligi prvaka, imala je relaksirajuće gostovanje u Kaposvaru. Možda se Kaposvar malo i ispraznio nakon što su prethodne srijede iznenađujuće pobijedili u gostima BVCS 13:11 uz po 2 gola naših Davida Mijića i Domagoja Jajčinovića.

Momčad Pecsi koja je također iznenadio prošle srijede pobijedivši u Budimpešti Honved, sada je odigrao uzbudljiv susret protiv BVSC-a doma, a koji je završio podjelom bodova – 10:10.

Eger nije zabilježio sjajan start s novim trenerom, legendom Peterom Birosem. Izgubili su kod kuće od Honveda. Eger se inače nalazi na tek 10. mjestu u konkurenciji 14 klubova.

Rezultati 19. kola:

Kapovar – OSC 7:16

Szolnok – UVSE 19:8 (Zović 2 za domaćina)

Szentes – Ferencvaros 12:21

Eger – Honved 13:15

Pecs – BVSC 10:10

Szeged – Debrecen 9:7

Miskolc – Vasas 10:17

Poredak: OSC 50 (19), Ferencvaros 49 (17), Szolnok 46 (19), Vasas 45 (19)…

Grčka

Hat-trick Milardovića

Olympiacos nastavlja pobjednički niz. Doduše, izgubili su prvu četvrtinu (1:0), gubili su i nakon druge četvrtine kod Ethnikosa (4:3 za domaćina), ali onda u zadnje dvije četvrtine Olympiacos nije primio niti jedan gol. Jasno, dali su ih čak 11. Bušlje je igrao za sastav trener Vlachosa, no Bijač nije bio u momčadi. Solunski PAOK je bio uvjerljiv protiv atenske Glyfade, a prvi igrač utakmice bio je Splićanin u redovima pobjednika, Nikola Milardović s 3 gola.

Vouliagmeni trenera Hrvoja Koljanina svladao je kao gost sastav Hydraikosa, uz 1 pogodak hrvatskog centra Luke Lozine.

Rezultati 14. kola:

Ethnikos – Olympiacos 4:14

Hydraikos – Vouliagmeni 6:9 (Lozina 1 za pobjednika)

PAOK – Glyfada 10:4 (Milardović 3 za PAOK)

Palaio Faliro – Apollon 7:12

Volos – Panionios 5:10

AEK – Aris 13:9

Chania – Chios 11:10

Panathinaikos – Peristeri 6:14

Poredak skupine A: Olympiacos 42, Apollon 34, AEK 27…

Poredak skupine B: Vouliagmeni 36 (-1), Panionios 33 (-1), Peristeri 33…

Srbija

Dva gola Miloša, jedan Vrlića

Srbija je baš kao i mi, u drugom dijelu svojeg državnog prvenstva, samo su odigrali dva kola više. Od rezultata 3. kola poretka od 1. do 6. mjesta, izdvajamo rezultate klubova u kojima igraju hrvatski igrači.

Partizan je očekivano uvjerljivo kod kuće svladao Vojvodinu 20:8 uz dva pogotka Lovre Miloša, dok je Radnički u svojem bazenu u Kragujevcu izgubio derbi od Novog Beograda. Gosti su slavili 12:10, a naš reprezentativni centar Josip Vrlić je za Radnički postigao 1 gol.

Poredak: Novi Beograd 24 (8), Partizan 18 (8), Radnički 15 (8), C. zvezda 12 (8)…