Vijesti / 5. prosinca 2021.

HRVATI U INOZEMNIM LIGAMA

Italija

Veliki preokret Triestea

Momčad naše trojice igrača (Ivan Buljubašić, Mislav Vrlić i Ivo Bego), sastav Triestea ostvarila je doma i novu pobjedu, iako poprilično teže od očekivanog. Suparnik iz Catanije je vodio čak 9:3 koncem druge četvrtine (!?), da bi se domaćin ‘razbudio i trgnuo’, te preokrenuo na konačnih dva gola plusa.

Na Siciliji je derbi otoka pripao Palermu. Momčad dvojice Andrija, Bašića i Vlahovića je imala nakon prve četvrtine komotnu prednost od 5:1, da bi Catania malo po malo sustizala, te u konačnici i sustigla velik zaostatak izjednačivši na 8:8 pred kraj treće četvrtine. U posljednjoj je četvrtini Palermo ipak uspio doći do sva tri boda, a u toj j dionici Andrija Vlahović postigao jedan od svoja ukupno 2 gola na utakmici.

U derbiju Vječnog grada, Roma s našim Slavkom Čalićem došla je do prve pobjede ove sezone, svladavši sastav Lazija.

Utakmica koja se najviše očekivala, derbi prvenstva ili ‘sudar’ prvaka i doprvaka, Brescie i Pro Recca je odgođen zbog utvrđenog nalaza koronavirusa kod jednog igrača Brescie.

Rezultati 10. kola:

Palermo – Ortigia 11:9 (Vlahović 2, Bašić 1 za pobjednika)

Anzio – Salerno 9:13 (Gluhaić 3, Tomašić 3, Elez 1 za gosta)

Trieste – Catania 11:9 (Buljubašić 1, Bego 1, M. Vrlić 1 za Tršćane)

Roma – Lazio 12:11 (Čalić 1 za Romu)

Savona – Milano 18:6

Brescia – Pro Reco odgođeno

Poredak: Pro Reco 27 (-1), Ortigia 25, Brescia 24 (-1), Trieste 23, Savona 21…

Mađarska

Kolo s 4 remija

U najmanju ruku neobično kolo. Prvenstvena runda velikih susreta, međusobnih ogleda odreda momčadi s vrha i baš su sve te utakmice (Vasas – Ferencvaros, Szolnok – BVSC i Honved – OSC) završile podjelom bodova.

U onom četvrtom remiju, udjela su imali Hrvati. Kaposvar je naime osvojio bod u Miskolcu, a značajan doprinos tomu dali su David Mijić s 3 odnosno Domagoj Jajčinović s jednim pogotkom.

Rezultati 11. kola:

Vasas – Ferencvaros 9:9

Szolnok – BVSC 11:11

Honved – OSC 8:8

Miskolc – Kaposvar 12:12 (Mijić 3, Jajčinović 1 za Kaposvar)

Eger – Szeged 15:11

UVSE – Debrecen 12:8

Pecs – Szentes 12:9

Poredak: Ferencvaros 31, Szolnok 28, Vasas 27, OSC 26, BVSC 22, Honved 17…

Francuska

Buha donio 3 boda

Iz nekompletnog 8. kola izdvajamo pobjedu Strasbourga u gostima i to zaključnim pogotkom Splićanina Antonija Buhe. U izjednačenom susretu, početkom zadnje četvrtine Sete je još vodio, istina minimalno (10:9), da bi prvo Missy, pa potom i naš Buha malo više od pet minuta do kraja preokrenuli u korist drugoplasirane momčadi prvenstva.