Iz inozemstva / 11. travnja 2021.

Hrvati u inozemnim ligama

ITALIJA

Joković pobijedio Eleza i Tomašića

Proteklog vikenda u prekojadranskom susjedstvu odigrana je tek jedna utakmica, i to u skupini F Lige za prvaka. Ondje Brescia nije imala problema u gostima kod Salerna, Hrvatski reprezentativac ‘ugradio’ je 2 gola u uvjerljivoj pobjedi svoje momčadi, dok su po jedan za domaćina dali Mislav Tomašić i Marko Elez.

Rezultat 2. kola Lige za prvaka (zaostala utakmica): Salerno – Brescia 7:16 (Elez 1, Tomašić 1/Joković 2).

Poredak skupine F, Lige za prvaka: Brescia 9 (3), Savona 6 (3), Ortigia 3 (3) i Salerno 0 (3).

FRANCUSKA

Susret svjetskih prvaka iz 2007. i 2017.

Derbi 20. kola odigran je u Strasbourgu u kojem je momčad trenera Igora Računice dočekala i pobijedila Noisy-le-Sec, te ga preskočila na tablici. Konačan rezultat sugerira neizvjesnu završnicu, no tako nije baš bilo. Domaćin je cijelo vrijeme nadzirao tijek utakmice, te pobjeda nije bila  odveć upitna.

Zanimljivo je da su u bazenu našli od mnoštva Hrvata i dvojica bivših svjetskih prvaka. Pavo Marković (zlatni iz Melbournea 2007.), te centar Ivan Krapić (zlatni iz Budimpešte 2017.). Uspješniji je i pojedinačno i momčadski bio Marković koji je i nadalje u vrhu poretka najboljih strijelaca Francuskog prvenstva.

Vrlo su raspoloženi bili pak i Andro Gagulić odnosno Maroje Gluhaić. Obojica su postigla po čak 4 gola u pobjedi drugoplasiranog sastava, Pays d’Aix nad Lilleom. Upravo je Gluhaić 3.15 minuta prije kraja pogodio za vodstvo 14:12, da bi samo 20-ak sekundi kasnije gost iz Lillea uspio smanjiti na, ispostavit će se kasnije konačnih, 14:13. Ova je utakmica bila kudikamo neizvjesnija, uostalom u zadnju se četvrtinu ušlo s poravnatim rezultatom (11:11), s tim da je čak gost tijekom treće četvrtine imao u tri navrata minimalno vodstvo od pogotka prednosti.

Svoju je večer imao Marko Ivanković, čak peterostruki strijelac u gostujućoj pobjedi Montpelliera nad Douaijem.

Rezultati 20. kola: Strasbourg – Noisy-le-Sec 11:10 (Marković 3, Čulina 1, Babić 1/Krapić 2); Reims – Bordeaux 19:5 (Čalić 4/Gadža 2); Douai – Montpellier 10:11 (Begović 1/Ivanković 5, D. Živković 2, I- Živković 1); Olympic Nica – Sete 18:8 (Butić 1 za pobjednika); Pays d’Aix – Lille 14:13 (Gagulić 4, Gluhaić 4/Krizman 1, Kujačić 1).

Poredak: Marseille 57 (19), Pays d’Aix 36 (17), Strasbourg 36 (17), Noisy-le-Sec 34 (18), Montpellier 30 (18)…

Ljestvica strijelaca: 50 – Pavo Marković (Strasbourg), 48 – Alexandre Bouet (Douai), 46 – Antonio Petković (Noisy-le-Sec)…

CRNA GORA

Sukno poveo 1-0 u polufinalu

U Crnogorskom prvenstvu je očekivano kotorski Primorac kojeg s klupe vodi Sandro Sukno, u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja pobijedio gradskog suparnika Cattaro 15:6. Drugi polufinalni par čine Jadran (HN) i Budva.

MAĐARSKA

Mijić i Jajčinović za gol kratki

Mađari su odigrali 26. prvenstveno kolo, a naš hrvatski dvojac u Kaposvaru David Mijić i Domagoj Jajčinović su gostovali u Miskolcu. Istoimeni je domaćin pobijedio Kaposvar 13:12.

Na ljestvici vodi Szolnok s utakmicom manje, ali dva boda više od Ferencvarosa (71-69), dok je Kaposvar trenutačno na 10. mjestu u konkurenciji 16 klubova. Na devetom je mjestu upravo Miskolc koji im je sada ‘pobjegao’ 8 bodova.