Vijesti / 28. studenoga 2022.

HRVATI U INO-LIGAMA

FRANCUSKA

Krapić i Petković slavili u derbiju

U predgrađu Pariza su se u derbiju 10. kola sučelili domaći Noisy-le-Sec (2. mjesto) i Tourcoing (3 mjesto). Uoči utakmice su ih razdvajala samo 2 boda. U utakmici pak samo jedan gol, ali je sada bodovno odstojanje još više prevagnulo na stranu Noisy-le-Seca. Iako, dvije minute prije kraja, Tourcoing je vodio jedan razlike. Tada je kapetan Barakuda, Ivan Krapić poravnao, da bi francuski reprezentativac Caumete u zadnjoj minuti pogodio za pobjedu domaćina. Zanimljivo je da su hrvatski igrači u ovoj utakmici s ukupno 25 pogodaka, postigli čak 10.

Rezultati 6. kola:

Noisy-le-Sec – Tourcoing 13:12 (Petković 2, Krapić 2/D. Živković 4, Dašić 2)

Sete – Montpellier 10:9 (Ivanković 2 za poražene)

Reims – Strasbourg 12:14 (Babić 3, Bulat 1/Buha 3)

Marseille – Pays d’Aix 14:6 (Vukičević 2 za pobjednika)

Poredak: Marseille 18, Noisy-le-Sec 14 (-1), Tourcoing 9 (-1)…

ITALIJA

Dva derbija bez čari derbija

Trebale su to biti, i u talijanskim medijima i najavljivani, derbiji. Nije ispalo baš tako. Pro Recco našeg trenera Sandra Sukna odnosno centra Luke Lončara ‘raznio’ je Savonu, ostavivši je na 7 golova odstojanja. Slično je bilo i nadomak talijansko-slovenske granice, u Trstu gdje u tamošnjem prvoligašu ‘vladaju’ Hrvati – Ivan Buljubašić, Mislav Vrlić i Ivo Bego. U Brescii je pak briljirao Konstantin Harkov, s 4 gola prvi igrač utakmice.

Pro Recco – Savona 11:4

Trieste – Ortigia 15:8 (Buljubašić 1, M. Vrlić 1, Bego 1 za Trieste)

Brescia – Roma 15:5 (Harkov 4 za Bresciu)

De Akker – Palermo 8:15 (K. Milaković 2 za bolonjsku momčad)

Salerno – Anzio 7:7 (Tomašić 1/Pelicarić 2)

Quinto Genova – Bogliasco 12:9 (Mudražija 3 za Bogliasco)

Poredak: Pro Recco 18, Brescia 15, Ortigia 15, Savona 15, Trieste 12…

GRČKA

Hat-trick Nikole Milardovića

Apollon iz Smyrne je izgubio prvu utakmicu ove sezone, a za to je izravno zaslužan jedan Hrvat. Konkretnije, Nikola Milardović s tri je pogotka bio najbolji strijelac solunske utakmice u kojoj je njegov PAOK nanio prvi poraz Apollonu, za minimalnih, ali tri boda dostatnih, 11:10.

Rezultati 9. kola:

PAOK – Apollon Smyrna 11:10 (Milardović 3 za pobjednika)

Chios – Olympiacos 5:21 (Jajčinović 1/Bušlje 2)

Hydraikos – Panionios 5:19

Ethnikos – Panathinaikos 5:7

Nireas Chalandriou – AEK 7:13

Vouliagmeni – Glyfada 18:10

Palaio Faliro – Chania 9:8

Peristeri – Ilisiakos 8:4.

Poredak skupine A: Olympiacos 27, Panionios 21, Panathinaikos 19…

Poredak skupine B: Vouliagmeni 24, Apollon Smyrna 21, Peristeri 18…

ŠPANJOLSKA

Uvjerljiva Barceloneta

Uoči gostovanja u Ateni kod Vouliagmenija u 2. kolu Lige prvaka, najbolja španjolska momčad, sastav Barcelonete našeg trenera Elvisa Fatovića ‘gostovala’ je kod Terrasse. Jedna od boljih momčadi u ligi, ali opet ne dovoljno dobra da bi izbjegla poraz 16:9. Dobro zagrijavanje Fatovićeve družine pred odlazak u Grčku.

Poredak: Sabadell 21, Barceloneta 18, Mataro 18, Barcelona 15…