Iz inozemstva / 15. svibnja 2022.

HRVATI U INO-LIGAMA

Italija

Sukno i Lončar u finalu

Pro Recco našeg trenera Sandra Sukna i centra Luke Lončara (koji istina ne igra drugi dio Serie A), plasirali su se u finale Talijanskog prvenstva. Pro Recco je slavio i u drugoj utakmici polufinala doigravanja, kod Savone u gostima 9:7.

Momčad Triestea za koju igraju trojica Hrvata (Buljubašić, M. Vrlić i Bego) odigrat će majstoricu za plasman u finale. Nakon što su pobijedili Bresciu u prvoj utakmici, u drugoj su pred svojim navijačima izgubili i to tek slabijim izvođenjem peteraca – 14:13 za Bresciu. U 32 minute igre Ivan Buljubašić je postigao 2, a Ivo Bego 1 gol. U raspucavanju peteraca ponovo je siguran bio Buljubašić, baš kao i Mislav Vrlić. Odlučujuća utakmica polufinala odigrat će se u Brescii, u srijedu, 18. svibnja.

Poredak od 5. do 8. mjesta:

Salerno – Palermo 8:13 (Gluhaić 2, Tomašić 1/Vlašić 1, Bašić 1) Palermo ide dalje.

Quinto Genova – Ortigia 7:13. Omjer je 1-1.

Joško Kreković ispao u Seriju B

Momčad Milana koju trenira Joško Kreković, ispala je nažalost u drugu ligu odnosno Seriju B. U razigravanju za ostanak, Milano je izgubio i drugi susret od Rome 12:11 i to raspucavanjem peteraca.

Mađarska

Zović i Milaković završili na 4. mjestu

Sezona je u mađarskom vaterpolu završena za Kristijana Milakovića i Ivana Domagoja Zovića. Njihov Szolnok je izgubio i drugu utakmicu od Vasasa u borbi za treće mjesto. Vasas je bio uvjerljivo bolji 15:8. Milaković je u porazu sudjelovao s 1 golom.

Grčka

Bušlje i Bijač korak bliže finalu

Olympiacos je poveo 1-0 u polufinalnoj seriji doigravanja Grčkog prvenstva pobijedivši Apollon Smyrnu 15:8. Andro Bušlje je za pobjednika postigao 2 gola, dok je splitski ljevak u sastavu Apollona bio strijelac 3 gola.

Puno je neizvjesniji, pa i dramatičan bio susret Vouliagmenija (trener Koljanin i naši centri Lozina i Paparić) koji je minimalno, 9:8 pobijedio Panionios. Luka Lozina je postigao 2 gola, a Lovro Paparić 1. Minutu i pol prije kraja, nakon isključenja Lozine, žestoko je prosvjedovao Koljaninov pomoćnik na klupi, drugi trener Costa Tsalkanis koji je zbog toga dobio i crveni karton. Nakon izjednačenja Panioniosa na 8:8, u zadnjoj je minuti upravo Lozina postigao pogodak za konačnih 9:8 i pobjedu Vouliagmenija.