Iz inozemstva / 18. svibnja 2023.

Hrvati u ino-ligama

Španjolska

Elvis Fatović poveo 1-0

Hrvatski trener na klupi Barcelonete, Elvis Fatović približava se novom naslovu prvaka Španjolske. U prvoj utakmici finalne serije, Barceloneta je kao gost u Sabadellu protiv istoimenog domaćina odnijela uvjerljivu pobjedu 9:4. Puno je toga bilo riješeno i prije kraja druge četvrtine nakon što je Barceloneta povela 5:0 odnosno 6:1.

Njemačka

Spandau slavio u Hannoveru

U Bundesligi je odigrana prva od maksimalno mogućih pet utakmica finala (do treće pobjede). Berlinski Spandau 04 s našim centrom Mateom Ćukom slavio je u Hannoveru nad Waspo 98 Hannoverom 14:13 i to nakon boljeg izvođenja peteraca. Nakon 32 minute rezultat je bio 10:10.

Domaćinu nije pomoglo ni čak 7 golova Hrvata od ukupno 10 pogodaka do konca zadnje četvrtine. Hrvatski strijelci za Waspo 98 Hannover bili su – Benić 2, Bašić 2, Lozina 2 i Ćorušić 1 gol.