Iz inozemstva / 9. svibnja 2023.

Hrvati u ino-ligama

SAUDIJSKA ARABIJA

Nikica Gulin osvojio naslov prvaka

Hrvatski stručnjak koji treću sezonu već radi u Saudijskoj Arabiji, Šibenčanin Nikica Gulin, trener Al Ahlyja iz Džede osvojio je novi trofej.

Sa svojim je klubom osvojio naslov prvaka Saudijske Arabije što mu je drugi naslov prvaka ili pobjednika Lige. Svake se godine ondje inače igraju još i Kup kralja, Elitni kup i Superkup. Posljednje navedeno natjecanje, Superkup igraju prvak države i pobjednik Kupa kralja. Ove godine je zasad odigrano ‘samo’ državno prvenstvo.

Nikica Gulin je s Al Ahlyjem dosad osvojio uz spomenuta dva naslova prvaka, ujedno i 2 Superkupa, 1 Elitni kup i 1 Superkup. Najveći suparnik Al Ahlyju je Ittihad, također iz Džede, najveće saudijske luke.

ITALIJA

Pro Recco – Brescia opet u finalu

Dva najveća odnosno najbolja talijanska kluba posljednjih godina, i ove će sezone odlučivati o prvaku države. Pro Recco s našim trenerom Sandrom Suknom, a u momčadi i centrom Lukom Lončarom, te Brescia za koju igra hrvatski reprezentativac Konstantin Harkov.

Oba su kluba pobijedili i u drugoj utakmici polufinala, oba u gostima. Pro Recco je svladao Palermo 11:5, dok je Brescia pobijedila Ortigiu 11:8.

Doigravanje od 5. do 8. mjesta:

Savona – Quinto Genova 15:9 i Posillipo – Trieste 7:9 (M. Vrlić 2 za pobjednika)

Razigravanje za ostanak – 1. utakmica:

Anzio – Catania 11:8 (Koprčina 3, Goreta 1

De Akker – Salerno 12:11 (K. Milaković 1

Razigravanje za ostanak – 2. utakmica:

Catania – Anzio 9:8 (Goreta 3, Pelicarić 1, Bajić 1 za goste)

Salerno – De Akker 14:12 (Tomašić 2/K. Milaković 2)

GRČKA

Bušlje i Bijač poveli 1-0

Olympiacos je počeo plov prema novom naslovu prvaka Grčke. U prvoj finalnoj utakmici crveno-bijeli sastav iz Pireja je svladao Vouliagmeni 10:9. Početkom posljednje četvrtine bilo je 10:5, ali je Vouliagmeni priprijetio smanjivši na gol zaostatka samo 39 sekundi do kraja.