Iz inozemstva / 13. veljače 2023.

HRVATI U INO-LIGAMA

ITALIJA

Zaustavljen Pro Recco

Nakon 16 uzastopnih pobjeda, prekinuta je niz Pro Reccovih trijumfa. Istina, nisu poraženi, ali nisu ni slavili. Derbi kola, kao i cijelog prvenstva jer se radi o dvije uvjerljivo najbolje momčadi, susret Pro Recca i Brescie nije razočarao.

Brescia je načelno bila bolja. Gosti su uostalom cijelo vrijeme i vodili, poveli 2:0 (jedan od prva dva gola djelo je Konstantina Harkova). U jednom je navratu Brescia vodila i 5:2, što je u utakmici s ovako malo golova (6:6), bila potencijalno velika prednost. Ipak, prvak Italije i Europe, momčad trenera Sukna izvukla se iz nevolje. Posljednji gol postigao je Reccov Australac, Aaron Younger iz peterca i to pune 4 minute prije kraja.

Rezultati 17. kola:

Pro Recco – Brescia 6:6 (Harkov 1 za goste)

Roma – Salerno 10:7 (Visković 3 za pobjednika)

Posillipo – De Akker Bologna 8:8 (K. Milaković 1 za goste)

Anzio – Catania 12:11 (Bajić 3, Koprčina 2, Pelicarić 1, Goreta 1 za Anzio)

Savona – Trieste 13:11

Ortigia – Quinto 7:7

Bogliasco – Palermo 5:15

Poredak: Pro Recco 49, Brescia 46, Ortigia 38, Palermo 37, Savona 35…

FRANCUSKA

Ivankovićeva ‘petarda’ u golijadi kola

U Tourcoingu, gradu na krajnjem sjeveru Francuske, blizu Lillea i tik do granice s Belgijom, odigrana je golovima najraskošnija utakmica kola. Doista, 35 golova u 32 minute, a da se nije radilo o izvođenju peteraca, zvuči jako puno. Ujedno, zvuči i kao da se obrane nisu igrale. Hrvati su u tom susretu postigli ukupno 9 golova, od toga najviše Dubrovčanin Marko Ivanković za goste iz Montpelliera. Čak 5 ‘komada’, ali od slabe koristi jer njegova je momčad izgubila čak s 9 razlike.

Učinkovit je u proteklom kolu bio i Zagrepčanin David Babić koji je dao 4 za Sete.

Rezultati 12. kola:

Noisy-le-Sec – Strasbourg 13:11 (Petković 2/Buha 1)

Marseille – Olympic Nica 17:8 (Vukičević 2 za domaćina)

Sete – Reims 13:9 (Babić 4, Bulat 2, Čulina 1 za poražene)

Tourcoing – Montpellier 22:13 (Kujačić 2, Dašić 1, D. Živković 1/Ivanković 5)

Slobodan je bio Pays d’Aix

Poredak: Marseille 33, Noisy-le-Sec 29, Tourcoing 29…

ŠPANJOLSKA

Poraz Terrasse

Za iznenađenje kola se pobrinuo sastav Tenerifa koji je doma pobijedio favoriziranu Terrassu, izvođenjem peteraca. Kao i u Francuskoj, niti na Pirenejima nema remija nakon 32 minute igre. Sabadell i dalje ne prepušta vrh Primere, a nominalno je derbi kola bio sraz Barcelonete i Barcelone. To je tako ako se pogleda stanje na tablici, ali realno… Rezultat 16:9 za momčad trenera Elvisa Fatovića govori dovoljno.

Rezultati 14. kola:

Barceloneta – Barcelona 16:9

Real Canoe – Mediterrani 13:15 (Radić 2 za pobjednika)

Tenerife – Terrassa 17:16 (5m)

Catalunya – Sabadell 4:15

Mataro – Sant Andreu 8:9

Rubi – Caball (odgođeno)

Poredak: Sabadell 28, Barceloneta 27, Terrassa 24, Barcelona 24…

GRČKA

Milardović 2 gola u derbiju

Najzanimljivija utakmica ukupno 17. kola odnosno 3. kola u drugom dijelu nadmetanja, bio je atenski dvoboj Panathinaikosa i gostiju iz Soluna, momčadi PAOK. Gosti u čijim je redovima i Splićanin Nikola Milardović su slavili u utakmici prestiža, ali i trzavica na bazenu. Prije svega s klupe poraženih koji su ogorčeni na suđenje.

Rezultati 17. kola – Liga za prvaka:

Panathinaikos – PAOK 11:13 (Milardović 2 za gosta)

Olympiacos – Apollon Smyrna 16:8

Ethnikos – Peristeri 7:12

Panionios – Vouliagmeni 8:14

Poredak: Olympiacos 51, Vouliagmeni 49, Panionios 39…

Rezultati 17. kola – Liga za ostanak:

AEK – Chania 13:6

Chios – Ilisiakos 12:9

Hydraikos – Glyfada 10:8

Nireas Chalandriou – Palaio Faliro 7:15

Poredak: AEK 21, Hydraikos 21, Glyfada 20…

SRBIJA

Težak poraz Partizana

U 11. kolu Prvenstva Srbije, ujedno 2. rundi Lige za prvaka, derbi su odigrali Novi Beograd i Radnički. Novi Beograd je slavio usred Kragujevca 16:9 uz 1 gol našeg Josipa Vrlića za poražene. Ovako visoka pobjeda Novog Beograda ipak ne čudi jer je Radnički bitno oslabljen nakon što ih je napustio napadač Marko Radulović, a sezonu je iz zdravstvenih razloga okončao centar Nemanja Vico.

Zato je puno čudniji težak poraz Partizana. Šabac je u svojem bazenu pobijedio čak 12:4. Za poražene je 1 gol dao Lovre Miloš. U preostaloj utakmici, Valis Valjevo – C. zvezda 7:14.

Poredak: Novi Beograd 18, Radnički 16, C. zvezda 13…