Iz inozemstva / 24. rujna 2024.

Hrvati osvojili kupove

U nekim europskim državama, vaterpolska se sezona otvara utakmicama nacionalnog superkupa, dakle srazom prvaka i pobjednika nacionalnog kupa iz sezone ranije ili se pak otvara regionalnim kup natjecanjima. Dva su takva kupa odigrana, a u oba su slavili Hrvati.

ŠPANJOLSKA – Fatovićev 13. trofej
U Španjolskoj je na bazenu Sant Jordi, prvak države Barceloneta koju vodi s klupe naš trener Elvis Fatović osvojila Katalonski kup, pobijedivši Sabadell 12:7. Elvisu Fatoviću koji je momčad Barcelonete preuzeo neposredno nakon OI u Tokiju 2021., ovo je već 13. trofej s Barcelonetom.

NJEMAČKA – hrvatski finale Kupa
U Magdeburgu je odigran njemački Superkup u kojem je branitelj naslova pobjednika Kupa, berlinski Spandau 04 pobijedio aktualnog prvaka države, Waspo 98 Hannover 10:9. Za pobjednički sastav golove su od Hrvata postigli; Ivan Vukojević 3, dok su još igrali vratar Antonio Vukojević, te Luka Stahor i Kristijan Čulina.
U poraženom sastavu iz Hannovera, Hrvoje Benić je dao 2 gola, a po jedan su pridodali Antonio Buha, Marko Macan i Nikola Milardović.