Iz inozemstva / 21. svibnja 2023.

Hrvati osvojili Italiju i Španjolsku

Dvojica hrvatskih trenera, dvojica Dubrovčana, Sandro Sukno i Elvis Fatović nastavljaju s osvajanjem trofeja, u ovom slučaju naslova prvaka u inozemstvu.

Sukno odveo Pro Recco do 35. scudetta

Pro Recco je svladao i u drugog finalnoj utakmici Talijanskog prvenstva momčad Brescie, ovog puta u gostima, 6:4. Za klub iz Genove je to 35. naslov prvaka Italije, a za našeg trenera Sandra Sukna na klupi Pro Recca drugi naslov prvaka Italije, uz jedan naslov prvaka Europe, dva europska i dva talijanska Superkupa.

U momčadi Pro Recca koja je osvojila naslov prvaka Italije je i naš centar, Luka Lončar.

Fatović s Barcelonetom osvojio Primeru

Barceloneta predviđena trenerom Elvisom Fatovićem osvojila je naslov prvaka Španjolske, za taj klub 23. trofej ovog tipa. Barceloneta je pobijedila i u drugom susretu finala Sabadell 13:8 (Perrone 3 gola). Već u 5. minuti je bilo 5:1 za Fatovićevu momčad.

Za našeg Elvisa ovo je u drugoj sezoni i drugi naslov prvaka Španjolske.

Čudesni povratak Spandau 04

Berlinski Spandau 04 još samo jedna utakmica, jedna pobjeda dijeli od naslova prvaka Njemačke, nakon što su i u drugoj utakmici, ponovo petercima pobijedili Waspo 98 Hannover, 15:13 (11:11).

No, ova je pobjeda Spandaua 04 u Berlinu pravo malo čudo. Naime, pet i pol minuta prije kraja utakmice Waspo 98 Hannover je imao dobivenu utakmicu. Branitelj naslova prvaka je vodio 11:6! Čak 5 golova razlike i tom su razdoblju Berlinčani napravili pothvat, uspjeli izjednačiti na 11:11.

Za pobjednika je Mateo Ćuk postigao 1 gol, dok su za Waspo 98 Hannover očekivano najveći doprinos dali Hrvati – Benić 4, Bašić 3, Lozina 3 i Ćorušić 1 gol.