U16 reprezentacija / 9. srpnja 2022.

HEP KUP (muški, do 16)- Pobjeda nad Crnom Gorom

U drugom nastupu na HEP kupu u Zagrebu, turniru muških reprezentacija do 16 godina, Hrvatska je ubilježila prvu pobjedu. Svladana je momčad Crne Gore, a umnogome temeljem jako dobrog ulaska u utakmicu.

Naši su mladići prvu četvrtinu riješili u svoju korist uvjerljivo (4:0 – Jerković, Ćurković, Prezzi i Dragošević), a prvi smo gol primili tek u 9. minuti odnosno početkom druge četvrtine. Cijelim tijekom susreta, odabranici trenera Sabionija nisu dopustili suparniku približavanje na manje od 2 gola prednosti. S četiri je pogotka najbolji strijelac Hrvatske, ali i najbolji na utakmici bio Gabrijel Burburan.

U drugoj utakmici 2. kola, Srbija je pobijedila Mađarsku 12:11. Poredak: Srbija 6, Hrvatska 3, Mađarska 3 i Crna Gora 0 bodova.