U16 reprezentacija / 9. srpnja 2022.

HEP KUP (muški, do 16) – Hrvatska u finalu protiv Srbije!

Odličnu su utakmicu, na čelu s vratarom Nikolom Batošem (19 obrana!!) odigrali naši mladići u 3. kolu turnira reprezentacija do 16 godina, HEP kup u Zagrebu. Svladana je uvijek jaka i poštovanja vrijedna Mađarska, pa tako i ova generacija njihovih mladića. Međutim, ovog puta to nije bila samo pobjeda, već uvjerljivo slavlje manifestirano i s jednako takvom, velikom gol-razlikom. Zahvaljujući ovakvom ishodu, Hrvatska je izborila finalnu utakmicu protiv Srbije, a koja je na rasporedu u nedjelju, od 11.15 sati.

Od prve je minute Hrvatska ‘jurnula’ na mađarska vrata, stvorila veliku prednost već u prvoj četvrtini (3:0 – Dragošević, Tončinić i Glavinić). U biti, početak donekle sličan prijepodnevnoj utakmici 2. kola kada su naši mladići poveli 4:0. Baš kao i tada, tako su i sada, protiv Mađarske prednost održavali, ali štoviše čak i uvećavali. Ovo se osobito tiče treće četvrtine u kojoj je i stvorena najveća prednost – 10:3. Početkom, posljednje dionice razlika je i još malo uvećana, 11:3 ili čak 8 golova razlike. Dakako, utakmica je bila završena. Odnosno, valjalo je odigrati sve potrebne minute, ali tko tu pobjeđuje bilo je i više nego jasno.

Prije ove utakmice, susret 3. kola HEP kupa odigrali su Crna Gora i Srbija, a završilo je neodlučeno, 15:15.

Poredak: Srbija 7, Hrvatska 6, Mađarska 3, Crna Gora 1

Satnica nedjeljnih utakmica:

10.00 Crna Gora – Mađarska, za 3. mjesto

11.15 Srbija – Hrvatska, finale

Obje utakmice nedjeljnog dijela programa bit će moguće promotriti i kroz stream-prijenos sa zatvorenog plivališta Mladosti u Zagrebu.