3. liga, Prvenstvo Hrvatske / 8. rujna 2020.

Gusar iz Svetog Filipa i Jakova pobjednik Treće lige

LOŠINJ – GUSAR 9:10 (2:2, 1:3, 1:5, 5:0)

MALI LOŠINJ – Suci: Beltrame (Rijeka) i Blažić (Opatija). Opunomoćenik: Risek (Rijeka).

LOŠINJ: Latin, Janković, Sutlić, Domazet, Banac, Tomich 1, Doma. Jureša 2, Dome. Jureša 1, Sorić 2, Stipanov, Šimić 3, Pupovac, Kaštelan, Gledec. TRENER: Domenico Jureša.

GUSAR: V. Rukavina, P. Eškinja 3, Vuletić, J. Rukavina, Bojmić, Valeri, I. Eškinja 2, Vitali 1, Santini 1, Barišić, Držić 2, Nadi, Delija, Mrvičić 1. TRENER: Ivor Eškinja.

Gusar iz Svetog Filipa i Jakova pobjednik je ovosezonskog izdanja Treće hrvatske lige. U razigravanju za prvaka, momčad iz  Svetog Filipa i Jakova inače pobjednik prethodne šibenske skupine pobijedila je u Malom Lošinju, sastav domaćina, pobjednika riječke skupine.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Gusar je u sljedeće dvije dionice napravio veliku, a ispostavit će se kasnije i ključnu razliku. Uoči posljednje četvrtine, momci iz Svetog Filipa i Jakova su vodili čak 10:4. U posljednjoj četvrtini ili još preciznije u posljednje tri i pol minute počela je ‘luda jurnjava’ Lošinjana ne bi li nadoknadili veliki zaostatak. Nisu bili daleko od uspjeha jer su uspjeli stići na tek gol zaostatka, ali taj deveti pogodak Lošinja postignut je samo 16 sekundi prije kraja utakmice, tako da više nije preostalo vremena za poravnanje.

Utakmica je obilovala napetošću, uzbuđenjima, pa i isključenjima s i bez prava zamjene. S pravom zamjene su tako isključeni Santini i Nadi iz momčadi Gusara, a bez prava zamjene, Gledec iz Lošinja