Iz inozemstva / 7. svibnja 2021.

GRČKA Vouliagmeni na HR pogon grabi prema finalu

Momčad Vouliagmenija koju vodi hrvatski strateg Hrvoje Koljanin, a igraju Andrija Bašić i Luka Lozina, ‘juri’ prema finalu Grčkog prvenstva. U prvoj utakmici polufinala doigravanja, igra se do dvije pobjede, Vouliagmeni je uvjerljivo svladao Peristeri 14:4 (4:0, 5:0, 3:2, 2:1). Činjenica da je Vouliagmeni prvi pogodak primio tek u trećoj četvrtini, a dotad su već vodili 9:0. Ili kako je slikovito rekao Costas Loudis, trener Peristerija nakon utakmice:

– “Vouliagmenijevi igrači su ušli u utakmicu s nožem u ustima”.

Pritom ništa loše nije Loudis mislio, već je samo aludirao na odlučnost u Koljaninovom sastavu. Obojica Hrvata u momčadi, Lozina i Bašić su postigli po 2 gola.

Puno je neizvjesnije bilo u drugom polufinalnom paru u kojem je Olympiacos pobijedio Apollon Smyrni 12:11 (4:3, 4:2, 2:4, 2:2). Pobjedu pirejski sastav može zahvaliti prvenstveno sjajnom izdanju Genidouniasa koji je postigao čak 7 golova! Šest minuta prije kraja pobjednik se još uvijek nije nazirao (11:11), da bi jedini gol u preostalom dijelu susreta postigao kapetan Olympiacosa, Konstantinos Mourikis.