Euro kup / 22. rujna 2023.

Grci bolji od mladostaša u Barceloni

Nije najbolje za zagrebačku Mladost počeo kvalifikacijski turnir Eurokupa, skupina u Barceloni. Naime, u prvoj utakmici je grčki Apollon pobijedio četvrtoplasiranu momčad prošlosezonskog Prvenstva Hrvatske, čak 15:7.
Nije to presudan, ali jest vrlo važan susret za obje momčadi. Uostalom, i sam trener Mladosti Zoran Bajić je prije polaska iz Zagreba u Barcelonu iznio stav kako bi ova utakmica mogla biti presudna za plasman dalje, odnosno osvajanje jedno od prva dva mjesta na turniru, a koja vode dalje.

Grci su bili najvećim dijelom utakmice u vodstvu. Od 0:2 i 1:3 u prvoj četvrtini pa nadalje. Tek je na samom kraju prve dionice Mladost uspjela povesti (4:3 – Penava). Drugo, ujedno i posljednje vodstvo Žabaca bilježimo u drugoj četvrtini (5:4 – Gluhaić). Ipak, do sredine utakmice rezultat je bio izjednačen, utakmica otvorena (6:6).

Kobne su za Zagrepčane bile uvodne tri minute treće dionice u kojima je Apollon brzinski postigao tri pogotka, osjetnije poveo (6:9) i tu prednost ne samo održavao, već u zadnjoj četvrtini i značajno uvećao.

Sljedeću utakmicu Mladost igra u subotu (23. rujna) protiv Barcelone s početkom u 18.00 sati.