Regionalna liga / 12. travnja 2024.

Gospari opet porazili Zvezdu

U četvrtak, prvog dana drugog i posljednjeg turnira za pobjednika Premier lige, jugaši su izgubili petercima od Novog Beograda. U petak, drugog dana turnira, Dubrovčani su ponovo igrali s jednim beogradskim sastavom, ponovo se na pobjednika trebalo čekati do izvođenja peteraca, ali sada su jugaši bili bolji, precizniji. I da, ponovo su Gospari ‘ugasili’ Zvezdu.

Ovog su tjedna to već učinili u svojem bazenu, u prvoj utakmici četvrtfinala Eurokupa, a sada u za jugaše posljednjoj ovosezonskoj utakmici u Premier ligi. Utakmica je najvećim dijelom, prve tri četvrtine potpuno izjednačena, no način na koji su Dubrovčani započeli zadnju četvrtinu nije sugerirao da bi mogli gledati peterce do pobjednika.

Naime, jugaši su golovima iz pozicijskog napada, prvo Marka Žuvele,pa potom i Gorana Grgurevića, te malo potom Sergija Cabanasa s igračem više poveli 9:6. Do kraja je bilo niti pet minuta. Crvena zvezda je nastojala učiniti sve ne bi li izbjegla poraz, te su Beograđani uspjeli dvije i pol minute do kraja poravnati (9:9).

Sjajnim je golom Franko Lazić s lijeve strane ponovo doveo hrvatskog doprvaka u prednost (10:9), međutim samo 12 sekundi do kraja, Crnogorac rodom, Gavril Subotić uspio je poravnati na 10:10, te utakmice ‘odvesti’ u peterce.

Odluka je tu ‘pala’ već u drugoj seriji kada je šut Basare sjajno obranio drugi vratar jugaša, Fran Čubranić. Svi kasniji izvođači s obje strane su bili precizni.