1B liga / 22. travnja 2023.

Galeb učvrstio vrh, prvi bod Delfina

Makarani ostaju i dalje nedodirljiva momčad u konkurenciji Prve B lige. U ukupno 11. kolu, ali nakon 10 utakmica, sastav Galeb MR ostaje jedini ne samo bez poraza, već jedini sa stopostotnim učinkom. Jednostavno, briljantni, bez pogreške.

U subotu su u derbiju poretka od 1. do 5. mjesta svladali prvog pratitelja, vrlo dobru momčad Opatije LRH, 12:7. U prvoj su četvrtini, igrači trenera Tonija Lalića postavili ‘temelje’ pobjede – vodstvo 4:0 nakon početnih 8 minuta, te je ostatak Galebovog leta bio skoro pa relaksirajući.
U ovom, ‘gornjem domu’, u nedjelju se još sastaju u Rijeci, Jadran Kostrena i dubrovački Bellevue.

U nadmetanju za poredak od 6. do 10. mjesta, značajan trenutak za rovinjski Delfin koji je osvojio prvi bod ove sezone. U svojem su bazenu odigrali neodlučeno protiv sisačke Siscije, (16:16). Zanimljivo da su i sve četiri četvrtine ove utakmice također završile bez pobjednika – 5:5, 4:4, 4:4, 3:3. Gostima iz Siska nije pomogao ni sjajno raspoloženi Toni Šimić koji je postigao 9 golova. Dapače, Delfin je bio čak na pragu pobjede, budući da su vodili Rovinjanin 16:14, a izjednačujući je gol u zadnjoj minuti za goste postigao naravno – Šimić.

I u ‘donjem domu’ je ova subota bila dan derbija ili susreta prvog i drugog na ljestvici, iako se to ne bi dalo za zaključiti po rezultatu. Naime, prvoplasirani Gusar je u Gružu pobijedio drugoplasirani Zagreb čak 25:8! Najbolji strijelci za pobjednika su bili Jure Jarak 6 i Vlaho Pavlić 5 golova.