1B liga / 16. ožujka 2024.

Galeb MR u završnici do pobjede

U nadmetanju za vrh ili borbi za poredak od 1. do 5. mjesta, splitski POŠK 1937 je u gostima kod Gusara iz Mlina osvojio nova tri boda pobijedivši s 3 gola razlike. Poškovce nije očito omelo niti to da su u gruški bazen došli sa samo 11 igrača.
Domaćin je u prvoj polovici druge četvrtine poveo 8:5, a početkom treće i 9:6, ali to očito nije bilo dostatno mladićima iz Mlina za uspjeh. U trećoj četvrtini je gost preokrenuo do 10:11 uoči zadnjih osam minuta. U posljednjih pet minuta Gusar nije postigao niti jedan gol, dok je POŠK 1937 malo po malo, ali zato sigurno lomio i slomio otpor domaćina.

U Makarskoj je Galeb MR pobjedom nad Opatijom LRH (12:11) nastavio nisku uspjeha. Iz 11 utakmica čak 10 pobjeda i 10 bodova prednosti pred čak tri kluba, POŠK-om 1937, Bellevujem i Opatijom LRH. Nisu Makarani baš tako jednostavno došli do pobjede, dapače. Malo više od tri minute do kraja bili su u minusu (10:11), da bi prvo izjednačili preko Luke Kaleba s igračem više, a onda su 10 sekundi prije završne sirene izborili kazneni udarac. Sigurni izvođač peterca bio je Anteo Divković.

Derbi za Sisciju
U poretku od 6. do 10. mjesta, Siščani su u derbiju dva vodeća sastava slavili u Rijeci protiv kostrenskog Jadrana s tri gola razlike, te se time bodovno malo više odvojili od kvarnerskih jadranaša na 4 boda razlike.
Zanimljivo da su gosti u Rijeku došli sa samo 10 igrača, ali i to im je bilo sasvim dovoljno za ‘čistu’ pobjedu u utakmici u kojoj niti jednom nisu gubili. Domaćin, sastav Jadrana je tek u dva navrata uspio doći do poravnanja (2:2 i 3:3).

Dan ranije je još Pula u gostima kod Crikvenica, dakle ponovo u Rijeci, slavila i to s 10 pogodaka razlike.