1B liga / 25. veljače 2024.

Galeb MR na vrhu

Odigrano je 9. kolo, time i prvi dio natjecanja u Prvoj B ligi. Makarski Galeb MR je potvrdio primat kao najbolja momčad, sastav koji je iz 9 susreta odnio čak 8 pobjeda, te ima čak 7 osvojenih više od prvih pratitelja – dubrovačkog Bellevuea, Opatije LRH i Gusara iz Mlina.

Upravo je 9. kolo ponudilo derbi u Makarskoj u kojem su domaćini svladali Bellevue glatko, 11:17. Naime, već u prvoj četvrtini je bilo 3:0, u poluvremenu 5:1 za Makarane koji su inače prvi gol primili tek u 16. minuti ili u praktički posljednjim sekundama druge četvrtine. Nakon treće dionice bilo je i 8:2 za Galeb MR. Dakle, pobjeda uvjerljiva i čista kao suza.

VK Crikvenica900971:162-910

Opatijci nisu imali nikakvih problema u Puli pobijedivši domaćina 19:10, ali niti Gusar koji je ugostio Crikvenicu i ostavio je na 7 golova zaostatka. Inače, valja pripomenuti da su Puljani za domaću utakmicu uspjeli prikupiti tek 11 igrača. Jednako kao Crikveničani za gostovanje u Gružu protiv Gusara.

Najneizvjesnije je bilo u Sisku gdje je Siscia minimalno pobijedila Jadran iz Kostrene (13:12). U nedjelju je pak odigrana posljednja utakmica kola.
Splitski POŠK 1937 se pobjedom na gostovanju u Rovinju bodovno ‘odlijepio’ od Delfina, a usputno i preskočio Kostrenjane iz Jadrana.
Rovinjski je susret bio izjednačen i neizvjestan u prvoj polovici – 5:5. Ništa puno bliže konačnoj odluci nije se bilo niti nakon treće četvrtine u kojoj su istina poškovci vodili, ali minimalno (9:8).
Zadnjih osam minuta je bilo presudno, a njih su bolje odigrali Splićani i na koncu slavili 13:9.