Regionalna liga, Seniori, Vijesti / 15. srpnja 2020.

FINAL FOUR RVL: Mladost obranila naslov pobjednika RVL

JUG ADRIATIC OSIGURANJE – MLADOST 11:15 (2:3, 5:3, 2:7, 2:2)

DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 400. Suci: Štampalija (Šibenik) i Franulović (Rijeka). Opunomoćenik: Prvan (Split)

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (5 obrana), Macan, Fatović 6 (2), Lončar, Kržić 1, Garcia, Lozina, Merkulov 1, Papanastasiou, Žuvela 1, Benić 1, Obradović 1, Jarak, Tomasović. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

MLADOST: Marcelić (16 obrana), Radu 1, Miloš 2, Biljaka, Ćuk 5, L. Bajić, Bukić 1, Lazić, Bowen 2, Dašić, Kunac, Harkov 3, Jurlina (1 obrana), Vrlić 1. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Jug Adriatic osiguranje 2-2, Mladost -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug Adriatic osiguranje 9, Mladost 18. ŽUTI KARTON: Luketić, fizioterapeut Mladosti (25). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Biljaka (17), Kunac (23), Bowen (27), L. Bajić (31)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug Adriatic osiguranje 7-16 (44%), Mladost 6-8 (75%).

Vaterpolisti Mladosti pobjednici su 12. izdanja Regionalne lige, sezona 2019./20. Još malo preciznije, mladostaši su obranili naslov koji su osvojili prošle godine, tada na turniru u Zagrebu.

Ovaj sada je možda Zagrepčanima malo slađi jer je osvojen u Dubrovniku, u sučeljavanju s jakim Jugom AO na njihovom bazenu gdje doista mogu samo najbolji od najboljih pobijediti. Mladost je u finalu prikazala odličnu igru, svoju najbolju ove sezone. U inače briljantnoj utakmici, s mnoštvom divnih pogodaka, akcija, poteza i obrana, presudna je bila treća četvrtina. U nju se ušlo s vodstvom Juga AO 7:6, da bi na kraju treće četvrtine semafor pokazivao 13:9 za Mladost! Zagrepčani su u jednom trenutku napravili sjajan niz 7-1. Tako nečemu se teško mogu oduprijeti i najbolje momčadi u kakva spada aktualni prvak Hrvatske, dubrovački Jug Adriatic osiguranje. Pobjednici su u svojim redovima imali nesavladivog vratara Marcelića, te najboljeg igrača finala Miloša Ćuka. Pridodali bi njima u redovima Mladosti još svakako i Konstantina Harkova. No, svakako treba pohvaliti sjajnu, veličanstvenu utakmicu hrvatskog reprezentativca u redovima Jug Adriatic osiguranja, Lorena Fatovića (6 golova). Nažalost po Dubrovčane, ostao je praktički usamljen u redovima svoje momčadi.

Jug AO je imao sigurno i velikih problema s realizacijom igrača više, iako u tim situacijama valja uvijek i odati priznaje suprotnoj strani odnosno njihovoj obrani. Sve u svemu, zaslužena pobjeda Mladosti za njihovo drugo uzastopno slavlje u ovo natjecanju.

Miloš Ćuk MVP finala

Baš kao i u prošlogodišnjem finalu, tako je i ove 2020. najbolji igrač finala Miloš Ćuk, igrač Mladosti. Postigao je 5 golova iz 5 pokušaja. Imao je i dva dodavanja za gol, jednu asistenciju. On je bio uz Marcelića detonator uspjeha svojeg sastava. Neki su njegovi golovi bili pak ljepotice. Dvije parabole u trećoj četvrtini (za vodstva Mladosti 8:7 i 10:7), kao i pogodak s 8-9 metara u drugoj četvrtini (5:5).

IZJAVE

Zoran Bajić, trener Mladosti:

• Mislim da smo odigrali izvanrednu utakmicu, pokazali smo bolju formu od Dubrovčana. Nadao sam se ovakvoj igri u finalu, a odigrali smo doista borbeno, čvrsto, karakterno, imali puno kvalitetnih rješenja u napadu. U obrani smo bili čvrsti, disciplinirani, Marcelić je bio odličan na golu i to je rezultiralo našom zasluženom pobjedom. Čak i uvjerljivijom od one koju sam priželjkivao i u koju sam vjerovao.

Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja:

• Morat ćemo analizirati malo dublje neke stvari, ne samo ovu utakmicu. Prošle godine u finalu Regionalne lige isto smo ovako izgledali. Na Final 8 Lige prvaka u Hannoveru prošle godine protiv Ferencvarosa isto slabo. Ove sezone u Kupu protiv Mladosti isto slabo. I ponovno sada. Dakle, četvrti put i to nije slučajnost, negdje očito griješimo. čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi.