FINAL FOUR RVL: Mladost izborila finale!

FINAL FOUR RVL – Dubrovnik, 14. i 15. VII., prvo polufinale

MLADOST – JADRAN (HN)

14:12

(1:3, 3:3, 6:4, 4:2)

DUBROVNIK – Plivalište Gruž. Gledatelja 200. Suci: Periš (Split) i Mišković (Kotor).  Opunomoćenik: Curić (Dubrovnik).

MLADOST: Marcelić (2 obrane), Radu 1, Miloš 1, Biljaka, Ćuk 3, L. Bajić, Bukić 7 (3), Lazić, Bowen, Dašić, Kunac, Harkov 1, Jurlina (2 obrane), Vrlić. TRENER: Zoran Bajić.

JADRAN (HN): Tešanović (9 obrana), Čagalj, V. Popadić 3, D. Obradović, Baničević, Averka 5 (1), Mijjušković, Gardašević, Đ. Radović 3, Spaić 1, Brkić, Petković, Đurović, Bučurović. TRENER: Petar Radanović.

PETERCI: Mladost 3-3, Jadran (HN) 1-1.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 13, Jadran (HN) 11. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Kunac (23), Brkić (25), Biljaka (26).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 3-8 (38%), Jadran (HN) 7-12 (59%).

Mladost je prvi finalist ovosezonskog izdana RVL, te će Zagrepčani dakle u srijedu, 15. srpnja biti u prilici braniti prošle godine osvojen naslov.

Apsolutni junak, prvo ime polufinala Mladost – Jadran (HN) bio je čovjek koji je prije utakmice primio nagradu za najboljeg igrača i strijelca sezone (36 golova). Mladostaš Luka Bukić. U vodi je demonstrirao sav svoj talent, znanje, moć, a s čak 7 golova (iz 10 šuteva) odnosno polovicom svih pogodaka svoje momčadi, naravno da je i najzaslužniji za trijumf Mladosti.

Posebno što je Jadran (HN) bolje otvorio utakmicu, poveo 2:0 i od samog starta, pa sve do pred kraj treće dionice bio u stalnom vodstvu. Štoviše, nerijetko i s 3 gola razlike. Mladost nije mogla pronaći rješenje za ekipnu kontru crnogorskog prvaka, a posebno ne za šuteve ljevorukog Đure Radovića, Bjelorusa Averke, kao ni Popadića koji je i započeo torpediranje po golu mladostaša. Štoviše, trener Zoran Bajić je sredinom utakmice, početkom treće dionice bio primoran i odmijeniti prvog vratara Marcelića za Jerka Jurlinu. Uz lošu realizaciju igrača više Zagrepčana, Mladost je bila u nemalenim problemima.

Manje od 3 minute prije kraja treće četvrtine Jadran (HN) je vodio 10:7, ali u igri Zagrepčana nema nervoze. S druge strane, malo se možda i “ispuhala” crnogorska momčad koja nije postigla sljedećih pet i pol minuta niti jedan gol i baš tu slijedi odluka polufinala.

S nekoliko individualno lucidnih poteza, prvenstveno Luke Bukića, pa kontrama Harkova i Miloša, u čas je Mladost minus 3 pretvorila tri i pol minute prije kraja utakmice u plus 2 u svoju korist.

IZJAVE

Luka Bukić (Mladost)

– Ušli smo mlako i nervozno u susret, stizali smo rezultat veći dio utakmice i tek u posljednjoj četvrtini napravili preokret. Zadovoljan sam pobjedom, a rezultat čak malo i vara. Vjerujem da ćemo u finalu biti puno bolji u početnim minutama.

Trener Zoran Bajić (Mladost):

​- Mislim da je bila odlična utakmica, odlično su se Novljani držali prve tri četvrtine, a potom je presudila naša duža klupa, želja i volja da se vratimo. Pokazali smo po tko zna koji put karakter. Nadam se da ćemo se dignuti nakon ove utakmice, izvući bogato iskustvo koje imamo, da ćemo bolje otvoriti finalni susret, biti na pravoj razini i bez ikakve sumnje napast ćemo trofej.